Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

M. Jarosińska-Jedynak: Ciężka praca i szukanie nowych rozwiązań to klucz do kariery ministra

DZ 18:22 16 listopada 2020
Minister Małgorzata Jarosińska-Jedynakzir.edu.pl
Kluczem do sukcesu w karierze ministra jest konsekwentne działanie i ciężka praca, a także otwartość i szerokie myślenie, które znacznie ułatwia rozwój – mówi Małgorzata Jarosińska-Jedynak, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, w wypowiedzi dla platformy edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju (azir.edu.pl). Z kolei historyk i pisarz Marcin Brzeziński radzi osobom chcącym rozwinąć karierę pisarską, aby nie zrażały się krytyką, bo może ona być konstruktywna i pomocna, zwłaszcza w kształtowaniu własnego stylu. Natomiast Marek Cywiński, prezes Kapsch Telematic Services, podkreśla, że studia mogą zapewnić jedynie podstawę do tego, aby się rozwijać, ale o sukcesie zawodowym decyduje nasz wkład własny.

Na platformie edukacyjnej azir.edu.pl regularnie zamieszczane są nowe filmy z wypowiedziami ludzi sukcesu: znanych menedżerów, przedstawicieli nauki i sztuki. Opowiadają oni o swoich studiach, radzą, jaki kierunek wybrać i jak rozpocząć biznes, a także dzielą się refleksjami dotyczącymi swojej kariery. Nagrane specjalnie dla Akademii kilkuminutowe filmy można oglądać bezpłatnie.

Małgorzata Jarosińska-Jedynak, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, absolwentka Inżynierii Środowiska Politechniki Rzeszowskiej oraz studiów podyplomowych z bezpieczeństwa i higieny pracy na tej samej uczelni, zajmowała się funduszami unijnymi od początku ich istnienia, jeszcze w ramach funduszy przedakcesyjnych, początkowo na poziomie gminnym, w administracji samorządowej. Następnie przez 10 lat pracowała w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego. Według niej, przejście wszystkich szczebli kariery jest znacznym ułatwieniem w jej obecnej pracy. – Myślę, że gdybym się ukierunkowała tylko i wyłącznie na jeden obszar, nie byłabym dzisiaj w tym miejscu, w którym jestem, bo te wszystkie ścieżki, te wszystkie szczeble kariery, pomogły mi się rozwinąć – mówi. – To bardzo ważne, żeby nie zamykać się w jednym znajomym temacie, tylko szukać ciągle nowych rozwiązań. Dzisiaj musimy mieć bardzo otwarte i elastyczne umysły do tego, żeby podążać za tymi trendami rozwojowymi – podkreśla w swoim miniwykładfzie dla AZiR.

Wskazówek dotyczących kariery pisarskiej udziela natomiast Marcin Brzeziński, historyk, pisarz i autor wystaw fotograficznych. Zdaniem Brzezińskiego, który ukończył stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim, jednak nie związał z nimi swojej zawodowej przyszłości, studiowanie przedmiotów ścisłych nie wyklucza tego, że ktoś ma lekkie, świetne pióro i potrafi pisać tak, żeby innych zainteresować. – Zawsze mnie interesowała historia i to był ten temat, który lubiłem zgłębiać. Zaczęło się od tego, że spotykałem osoby albo trafiałem na jakieś tematy, które mnie fascynowały. I zawsze chciałem się tą wiedzą podzielić, żeby ona gdzieś nie przepadła – przyznaje. W wypowiedzi dla AZiR radzi również, jak rozwijać warsztat pisarski i od czego warto zacząć.

Natomiast Marek Cywiński, prezes Kapsch Telematic Services (spółki, która wdrożyła w Polsce system poboru opłat drogowych viaTOLL) opowiada o roli studiów. – Studia same nic nie dają. Jeżeli nie dam od siebie tego, co maksymalnie powinienem dać, to studia mogą być tylko przygodą, bardzo nudną i uciążliwą przez wiele lat. Mówię to z perspektywy bycia absolwentem Politechniki Śląskiej, ale też z perspektywy 20 lat pracy jako nauczyciel akademicki – zaznacza. Wyjaśnia, że studia zapewniły mu przede wszystkim solidne podstawy, ale jednocześnie nie ograniczają go zawodowo, umożliwiając sprawdzanie swoich kompetencji również w obszarach niezwiązanych z ukończonym kierunkiem. Od czego warto zacząć drogę zawodową? O tym mówi Marek Cywiński w miniwykładzie dla AZiR.

Źródło: materiały prasowe

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze