Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

M. Horała o budowie CPK: Chcemy, żeby ten projekt pozostał pod kontrolą Polaków

D.Z. 20:26 6 października 2020
CPKcpk.pl
Gościem Aleksandra Wierzejskiego w programie "W Punkt" był dziś Marcin Horała, wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego. Tematem rozmowy była inwestycja związana z budową CPK w Polsce.

- Budujemy nowy system komunikacyjny w Polsce, jeśli ktoś ma pojęcie o inwestycjach to wie, że jest to wieloletni proces przygotowań. [...] A takie osoby jak Maciej Lasek kolportuje kłamstwa na temat centralnego portu kom, powtarzając zasłyszane, kłamliwe tezy.

- To projekt gospodarczy ale także militarny. o tym się na co dzień nie myśli, ale CPK umożliwiłoby sprawne przerzucanie zaopatrzenia czy amunicji na teren Polski.

Horała omówił tez etapy inwestycji.

- Jesteśmy już po inwentaryzacji środowiskowej, tera czekają nas decyzje środowiskowe, potem konsultacje społeczne, badania archeologiczne, geologiczne i pozwolenie na budowę. Jak dotąd jesteśmy idealnie w terminie. 

- Pod koniec października powinno nastąpić rozstrzygniecie, kto będzie naszym międzynarodowym partnerem i podpiszemy z nim umowę. Następnie wybierzemy wykonawcę.

- Ta inwestycja bezpieczna lokata kapitału, mamy w niej jednoznaczne wsparcie rządu. [...] Mamy już gotowy  wieloletni plan finansowy, który powinien zostać uchwalony na najbliższej radzie ministrów

 -Prowadzimy tę inwestycje na swoich warunkach, chcemy, żeby ten projekt był pod polska kontrolą.

- Do 2023 roku chcemy, aby inwestycja już ruszyła w terenie, na 2027 rok zaś pierwsze pierwsze loty i szybką kolej.

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze