Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Lufhtansa kończy współpracę z linią Condor przejętą przez Polską Grupę Lotniczą

AS 13:40 28 lutego 2020
Wikimedia Commons
Przejęcie linii lotniczej Condor przez Polską Grupę Lotniczą wywołało duże niezadowolenie Grupy Lufthansa. Dotychczasowy współpracownik niemieckich linii stał się bowiem silnym konkurentem, dlatego Lufthansa nie przedłuży umowy o współpracy z Condorem i stworzy konkurencyjną dla niego własną linię czarterową.

Mimo wielu różnych "przecieków" Grupa Lufthansa nie zamierza rozwiązać umów z turystyczną linią Condor, ale gdy te wygasną nie jest planowane ich wznowienie – informuje portal pasazer.com. Oficjalnym powodem zakończenia współpracy jest fakt, że niemiecka grupa ma w planach stworzenie własnego przewoźnika budżetowego na długich trasach.

Ale warto przypomnieć, że niemiecki przewoźnik rozważał przejęcie linii Condor, która była do kupienia z powodu bankructwa biura turystycznego Thomas Cook. Ostatecznie Condora wykupiła Polska Grupa Lotnicza, w której skład wchodzi PLL LOT i w swojej strategii rozwoju chce postawić na loty charterowe, świadczone na rzecz różnych biur turystycznych. I do tego celu wykorzysta przejęte linie Condor.

– Nie rozwiążemy natychmiast wszystkich umów z firmą Condor. Przecież to są nasi klienci, których nie możemy i nie chcemy zostawić samych, ale kiedy umowy wygasną, wtedy nie będą wznawiane - powiedział w rozmowie z "Handelsblatt", Harry Hohmeister, członek zarządu Lufthansy.

 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze