Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Łowicz przyjmie Polaków wracających z byłego ZSRR

dmc 8:55 8 marca 2016
TELEWIZJA REPUBLIKA
W Łowiczu mieszka obecnie jedenaście rodzin, które powróciły do Polski z terenów dawnego Związku Sowieckiego, ale do końca roku miasto chce przyjąć kolejnych dwanaście – informuje "Nasz Dziennik".

Gazeta przypomina, że projekt nowej ustawy o repatriacji zaprezentowała niedawno premier Beata Szydło. Ustawa ma dotyczyć osób zamieszkujących azjatycką część byłego ZSRR. Dotąd w ramach reparacji do kraju wróciło ok. 5 tys. osób.

Naszych rodaków gotowych do osiedlenia na terenie polski wskazuje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jak pisze "Nasz Dziennik", pierwsza rodzina przybyła do Łowicza 20 lat temu. W tym roku do miasta przyjechały już dwie, a do grudnia 2016 r. ma przyjechać jeszcze dwanaście kolejnych rodzin.

Przez pierwszy rok pobytu miasto gwarantuje pomoc w znalezieniu pracy, już na starcie repatrianci otrzymują do dyspozycji mieszkania. Na remont i wyposażenie lokali, na mocy specjalnych porozumień, Łowicz dostaje środki od wojewody łódzkiego – czytamy w gazecie. – Rodziny mają też z naszej strony zapewnionego opiekuna, który pomaga im w adaptacji do nowej sytuacji –tłumaczy w rozmowie z "ND" Maria Więckowska, sekretarz Urzędu Miasta Łowicz.

 

Źródło: Nasz Dziennik

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.151/2) - PROF. PANFIL OPOWIADA O ANDRZEJU CZAJKOWSKIM, KTÓREGO ZABIŁ MICHNIK
Wczytuję komentarze...
Najnowsze