Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Lotniska przygotowują zaplecze do transportu szczepionek na Covid-19

JD 14:57 28 listopada 2020
Zdjęcie ilustracyjne.pexels.com/Anugrah Lohiya
W chłodniach magazynów na lotnisku Schiphol w Amsterdamie pracownicy KLM szykują się na ładunki ze szczepionką COVID-19, które będą musiały być przewożone po całym świecie w bardzo niskich temperaturach - podaje Reuters.

Schiphol to główny ośrodek produktów farmaceutycznych. Szef KLM jest przekonany, że poradzi sobie z wymagającym ładunkiem, kiedy masowe szczepienia zaczną się na dobre.

- Tak, jesteśmy gotowi - powiedział dyrektor generalny KLM Pieter Elbers.

- Oczywiście zarówno dla społeczeństw, jak i dla naszej branży, jest niezwykle ważne, aby te szczepionki były rozprowadzane w jak najszybszym tempie — zaznaczył.

Szczepionki wymagają przechowywania i przewożenia w temperaturach od - 20 do - 70 stopni Celsjusza.

- Z pewnością Schiphol będzie jednym z głównych portów lotniczych dla szczepionek - powiedział Marcel Kuijn, szef logistyki farmaceutycznej w Air France-KLM Cargo.

Schiphol jest drugim co do wielkości centrum produktów farmaceutycznych w Europie po Frankfurcie, więc prawdopodobnie będzie miejscem postoju szczepionek z Indii, Włoch lub Stanów Zjednoczonych, jak i punktem wyjścia dla szczepionek wyprodukowanych w Europie.

- Wiedzieliśmy, że będziemy musieli przetransportować dużo szczepionki… ale mamy miejsce, jak widać - powiedział, wskazując na ogromny magazyn za nim.

Źródło: polskieradio24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze