Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Loranty: Nie mam wątpliwości, że brytyjskie służby tak naprawdę...

AS 8:57 10 października 2018
Telewizja Republika
Gościem Aleksandra Wierzejskiego w poranku Telewizji Republika był były negocjator policyjny Dariusz Loranty, który wypowiedział się na temat sprawy ataku na Skripala – – Nie mam wątpliwości, że skoro ich zdjęcia wyselekcjonowano z setek, tysięcy zdjęć z monitoringu, to brytyjskie służby tak naprawdę już dawno wiedziały kto to jest, ale nam dopiero podano je teraz - powiedział w programie.
Aleksander Miszkin - tak według brytyjskiego portalu śledczego Bellingcat nazywa się drugi sprawca ataku w Salisbury. Ma on być lekarzem pracującym dla rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU. Mężczyzna posługiwał się nazwiskiem Aleksandr Pietrow. Według śledczych była to fałszywa tożsamość Prawdziwe nazwisko jego wspólnika o pseudonimie Rusłan Boszyrow ma brzmieć: Anatolij Czepiga. Portal napisał w zeszłym miesiącu, że jest on pułkownikiem GRU, urodzonym w 1978 roku. Miał służyć w Czeczenii.

– Dalej nie jestem przekonany, że sprawa Skripala jest efektem działań służb rosyjskich, ja nie wierzę w przekaz medialny - mówił Dariusz Loranty. 

– Natomiast ot co mamy w tej chwili, obraz świadczy o jednym. Wielka Brytania potrafi rozpoznawać tzw. turystów przyjeżdżających do kraju, co mnie jako obywatela państwa sojuszniczego cieszy - kontynuował. 

– Nie mam wątpliwości co do tego kim naprawdę są te osoby, ale mam wątpliwości, czy to oni stoją za Skripalem - stwierdził gość Telewizji Republika. 

– Nie mam wątpliwości, że skoro ich zdjęcia wyselekcjonowano z setek, tysięcy zdjęć z monitoringu, to brytyjskie służby tak naprawdę już dawno wiedziały kto to jest, ale nam dopiero podano je teraz - mówił ekspert. 

– Myślę, że Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Izrael to są te kraje które mają bardzo dobrą pracę wywiadowczą. Jeszcze włączyłbym Niemcy mimo, że tyle się mówi o ich słabości - kontynuował Loranty. 

– Myślę, że oni wszyscy próbują już przeczesywać osoby, które trafią do odpowiednich szkół i wtedy już zdobywają ich zdjęcia. Niebawem się okaże, że Brytyjczycy mieli zdjęcie tego zatrzymanego, jak zaczynał studia medyczne - ocenił gość Telewizji Republika. 

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ PYTA WPROST: CO Z TYMI WYBORAMI I DLACZEGO POLSKI INTERNET STAŁ SIĘ ŚCIEKIEM?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze