Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Lockdown wróci? Fogiel: Epidemia nie informuje z wyprzedzeniem o swoich zamiarach

JJ 13:36 24 sierpnia 2020
Radosław FogielTV Republika
Czy konieczny będzie powrót do lockdownu? Na pytanie w tej sprawie odpowiedział dziś wicerzecznik PiS, poseł Radosław Fogiel. Polityk w rozmowie z TVP 1 wyraził nadzieję, że do ponownego lockdownu nie dojdzie, choć nie można mieć w tej kwestii absolutnej pewności.

 – Optymistyczne jest to, że nie są to zakażenia w całej populacji, tylko ogniska. Zdarzają się niestety osoby, które czy to przez zapomnienie, czy też z premedytacją ignorują zalecenia. Warto jednak ciągle o konieczności zakrywania ust i nosa, zwłaszcza w zamkniętych pomieszczeniach, przypominać i o to apelować – powiedział parlamentarzysta.

– Mamy głęboką nadzieję, że do lockdownu nie dojdzie, że nie będzie potrzeby podejmowania tak drastycznych działań. Ale nie można tego powiedzieć z absolutną pewnością, bo epidemia nie informuje nas o swoich zamiarach z wyprzedzeniem. Mamy w tej chwili wzrost zachorowań – wskazał Fogiel.

Poseł skomentował także słowa prezydenta Andrzeja Dudy w wywiadzie dla tygodnika „Sieci”:

– Uważam, że zwycięstwo Zjednoczonej Prawicy także w 2023 r. jest możliwe. Jeżeli uda się tej formacji uniknąć efektu obserwowalnej arogancji władzy, co najbardziej ludzi denerwuje – powiedział w tej rozmowie Andrzej Duda.

– Prezydent formułuje pewne ostrzeżenia, co do problemów, jakie każda formacja rządząca może napotkać na swojej drodze. My też wiemy, że źródłem naszych sukcesów w dużej mierze jest podejście do obywateli, do sprawowania władzy – podkreślił wicerzecznik PiS.

– Nie sprawujemy władzy dla samej władzy. I bardzo ważne by z biegiem czasu o tym nie zapomnieć. Dlatego prezes Jarosław Kaczyński, twórca sukcesu Zjednoczonej Prawicy, tak często przypomina o skromności, braku arogancji i napomina, że politycy są po to by pracować i służyć, a nie cieszyć się samymi sobie – wskazał.

 

 

Źródło: tvp1

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze