Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Lizniewicz: Facebook i Twitter to nie jest takie złoto jak się o tym mówiło 3 miesiące temu

JD 10:03 17 stycznia 2021
Zdjęcie ilustracyjne.pexels.com/pixabay.com
Gośćmi w programie "Studio Prasowe" byli Marek Król, Jacek Prusinowski oraz Jacek Lizniewicz.

- Zdjęli Donalda Trumpa z portali i uniemożliwili dalszą aktywność, ponieważ namawiał do powstania w Stanach Zjednoczonych. Właściciele tych portali nawet nie wiedzą, że mówią prozą komunistycznej rzeczywistości - powiedział Marek Król.

 Jacek Prusinowski uważa, że przepisy są potrzebne, aby uregulować nową od paru lat rzeczywistość i świat mediów społecznościowych.

- 50 mln zł to nie są wielkie pieniądze dla Facebooka, ale dla polskiego oddziału Facebooka to mogłaby być bardzo dotkliwa kara - stwierdził Jacek Prusinowski.

- Nie jest dla mnie oczywiste, że te kary można by było w łatwy sposób egzekwować, bo z nakładaniem nie byłoby problemu - dodał Prusinowski.

Zdaniem Jacka Prusinowskiego prace regulujące świat mediów społecznościowych niekoniecznie tak szybko i sprawnie przebiegną.”

- Na pewno presja będzie tutaj potężna - dodał

 - W momencie, kiedy stajesz się największą rybą w akwarium, zaczynasz ustawiać po kontach wszystkie inne, które pływają (...) Korporacje dbają o swój interes i swój monopol i będą to robić. Robią to na różnych frontach - powiedział Jacek Lizniewicz.


- Diagnozą tego problemu jest to, że nie mamy własnych narzędzi wytworzonych i żadnej odpowiedzi na to, co proponują wszystkie platformy i korporacje internetowe. Powinniśmy wykorzystać ten moment, aby odciągać ludzi od Twittera, Facebooka i innych tego typu aktywności - dodał publicysta.

Zdaniem Jacka Lizniewicza “ Facebook i Twitter to nie jest takie złoto jak się o tym mówiło 3 miesiące temu (...), ale przekłuwanie tego na jakieś przypadkowe rozwiązanie nie ma większego sensu.”

 Donald Tusk służy Angeli Merkel i CDU. Donald Tusk opowiadał, jakie ma zasługi ta partia dla Europy. W końcowej fazie swojej wypowiedzi wzywa CDU, żeby zajęła się partią Orbana i przyjęła stanowisko - powiedział Marek Król.


- On nie ma żadnych szans w Polsce. - dodał.


Innego zdania jest Prusinowski, który uważa, że Donald Tusk ma szansę na powrót do polskiej polityki. Jego doświadczenie w europejskiej polityce nie jest bez znaczenia.

Z kolei Jacek Liziniewicz uważa, że Donald Tusk nie marnuje żadnej okazji, żeby w publicznych wypowiedziach dorzucić więcej niż polska opozycja i robi wszystko, żeby PiS nie rządziło w kraju

Nie ma oporów, żeby dorzucać to, co się w Polsce dzieje - dodał publicysta.

Donald Tusk w porównaniu do polityków polskiej opozycji to jest jednak przepaść między Donaldem Tuskiem a Borysem Budką i całą resztą - stwierdził Lizniewicz.

Jacek Lizniewicz uważa, że Donald Tusk ma wielu fanatycznych zwolenników, ale nie jest to taka ilość, która zapewniłaby zwycięstwo.

- W 2014 emigrując zarobkowo do UE, uciekał tak naprawdę przed porażką. Było wiadomo, że on już wyborów w 2015 r. nie wygra. Afera taśmowa dobiła ten gwóźdź do trumny - podsumował publicysta.

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze