Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Litwa pomoże Ukrainie militarnie?

apu 14:11 27 sierpnia 2014
flickr/7th Army Joint Multinational Training Command/CC BY 2.0
Minister spraw zagranicznych Litwy Linas Linkeviczius powiedział, że UE i inne organizacje międzynarodowe powinny rozważyć okazanie Ukrainie pomocy wojskowej. – Sądzę, że należy rozważyć wszelką pomoc dla Ukraińców – oświadczył minister.

– Robimy wszystko, co możliwe na szczeblu państwowym, lecz ważne jest, by organizacje międzynarodowe były bardziej aktywne pod tym względem – powiedział Linkeviczius dziennikarzom w litewskim Sejmie.

Władze w Kijowie zwróciły się do państw unijnych z prośbą o pomoc wojskową.

Komisje w litewskim parlamencie - spraw zagranicznych i ds. UE - omawiały stanowisko Litwy przed unijnym szczytem, który ma się odbyć w najbliższą sobotę.

– Nasze stanowisko jest jasne i konsekwentne. Będziemy zabiegać o to, by nasi koledzy zajęli zasadnicze, jasno określone stanowisko w kwestii sytuacji na Ukrainie – powiedział Linkeviczius, wskazując na – jak to określił – pojawiające się oznaki agresji na ten kraj. Zaznaczył, że ma na myśli tzw. konwój humanitarny, który - nieuzgodniony z władzami Ukrainy ani z Czerwonym Krzyżem - naruszył standardy międzynarodowe. Wspomniał też o tak alarmujących faktach, jak wtargnięcie rosyjskich pojazdów czy żołnierzy.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze