Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Litwa nie spełni narzuconej kwoty uchodźców

mk 15:02 10 sierpnia 2016
FREEDOM HOUSE/DOMENA PUBLICZNA
– Litwa nie jest gotowa, by przyjąć większą kwotę uchodźców niż 50 miesięcznie – w ten sposób nie spełnimy zobowiązań wobec Unii Europejskiej, aby do końca 2016 roku przyjąć 1105 osób – poinformował we wtorek Tomas Żilinskas, szef litewskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Nasi sąsiedzi już dzisiaj zapowiadają, że nie spełnią narzuconych przez Brukselę kwot uchodźców. 

– Litwa nie jest gotowa by przyjąć większą kwotę uchodźców niż 50 miesięcznie – w ten sposób nie spełnimy zobowiązań wobec Unii Europejskiej, aby do końca 2016 r. przyjąć 1105 osób – poinformował we wtorek Tomas Żilinskas, szef litewskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Przymusowe kwoty uchodźców, które Unia Europejska nałożyła jesienią zeszłego roku na poszczególne państwa, podzieliły wspólnotę. – Unia nie przewiduje żadnych sankcji. Nie jesteśmy jedynym krajem, który nie wypełni w całości swych zobowiązań. Inne państwa mają takie same problemy – dodał minister.  – Nie będziemy niczego przyspieszać. Chodzi głównie o kontrole bezpieczeństwa – podsumował Żilinskas.

Przypominamy, że podczas niedawno zakończonych Światowych Dni Młodzieży, w sposób jednoznaczny w temacie uchodźców wypowiedziała się szefowa polskiego rządu. – Nigdy nie podejmę takich decyzji, które narażą bezpieczeństwo polskich obywateli – skwitowała premier Beata Szydło.

Źródło: www.en.delfi.lt, Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze