Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

List przedstawicieli KOD do europosłów. "Obecny rząd zawraca Polskę z drogi demokracji, wolności i praworządności"

zm 13:18 19 stycznia 2016
Twitter@Kom_Obr_Dem, Facebook/Komitet Obrony Demokracji
"Właśnie skończyliśmy prace nad listem KOD-u, który zostanie przez nas wręczony osobiście każdemu MEP-owi przed wejściem na sale plenarna na debatę o Polsce" – napisano na koncie organizacji na Facebooku.

List został umieszczony na kontach Komitetu Obrony Demokracji na Facebooku i Twitterze w języku angielskim, francuskim i polskim.

Nie chcemy i nie możemy się na to zgodzić

Jak piszą autorzy listu, po 26 latach wybierania przez rząd Polski "drogi demokracji, wolności i praworządności", obecny rząd "zawraca" nasz kraj. "Podważa i szkaluje wcześniejsze dokonanie Polaków by usprawiedliwić swoje działania. Nie chcemy i nie możemy się na to zgodzić" – piszą działacze KOD.

Opisujący się jako obrońcy demokracji działacze, tłumaczą w liście do europosłów, że w dotychczasowej historii Polski, chociaż miały miejsce spory polityczne, to nie dochodziło do naruszeń praworządności i demokracji (tak jak ich zdaniem ma to miejsce obecnie - red.).

"Dziś nie mamy w Polsce do czynienia ze sporem miedzy lewicą i prawicą, między zwolennikami różnych koncepcji  realizowania polityki mieszczącej się w ramach demokratycznego państwa prawa, ani między Polakami i "zagranicą", jak starają się to przedstawić obecne władze. To jest  fundamentalny spór między tymi, dla których fasadowa demokracja jest jedynie usprawiedliwieniem antydemorkatycznych działań podejmowanych przez władze o tendencjach autorytarnych, a tymi, dla których demokracja jest wartością samą w sobie".

 

 

Właśnie skończyliśmy prace nad listem KOD-u, który zostanie przez nas wręczony osobiście każdemu MEP-owi przed wejściem na sale plenarna na debatę o Polsce.http://myciel.net/kod/kod_letter_en_fr_final.pdf

Posted by Komitet Obrony Demokracji on Tuesday, January 19, 2016

Źródło: Twitter@Kom_Obr_Dem, Facebook/Komitet Obrony Demokracji

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze