Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

List Kaczyńskiego do widzów Republiki: Ta nagroda jest dla wszystkich, którzy budowali obóz dobrej zmiany

AS 19:43 5 czerwca 2018
Telewizja Republika
Czas na pierwszą nagrodę Telewizji Republika. Będzie to nagroda szczególna, przyznana specjalnie z okazji jubileuszu 5 lecia Telewizji Republika - zapowiedział prowadzący. Nagroda została wręczona przez redaktor naczelną Dorotę Kanię. Jej laureatem został Jarosław Kaczyńśki - To dla mnie osobiśćie wielki zaszczyt, ale tę nagrodę będę traktował, jako nagrodę dla wszysktich, którzy pomagali w budowie obozy dobrej zmiany - napisał w liście prezes PiS.

– W 1992 roku profesor Jadwiga Staniszkis wysyłała go na polityczną emeryturę. Blisko trzydzieści lat później Paweł Poncyliusz i Ludwik Dorn sugerowali mu – wzorem marszałka Józefa Piłsudskiego – Sulejówek i przejście w stan spoczynku. Na szczęście polityk nie skorzystał z tych sugestii a ci, którzy mu tak doradzali, są na politycznym marginesie. Zapewne państwo domyślacie się, o kim mowa. Chodzi oczywiście o pana   Jarosława Kaczyńskiego, prezesa Prawa i Sprawiedliwości - polityka który doprowadził do zjednoczenia prawicy. To właśnie dzięki niemu powstało ugrupowanie, które jest największa siłą w polskim parlamencie. Jarosław Kaczyński, wie - tak samo jak wiedział jego brat śp. Prezydent Lech Kaczyński, że tylko zjednoczona prawica jest w stanie wygrać z tymi, którzy chcą Polski słabej, zależnej od innych, bez żadnych wartości. Jarosław Kaczyński doprowadził do powstania ugrupowania, które  reprezentuje przekonania większości Polaków – dumę narodową, przywiązanie do wartości chrześcijańskich, troskę o Polskę.  I  z tych właśnie powodów kapituła nagród Telewizji Republika przyznała tytuł osobowości 5-lecia Jarosławowi Kaczyńskiemu, prezesowi Prawa i Sprawiedliwości - zapowiedziała  Dorota Kania 

 

Nagordę w imieniu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego odebrał Krzysztof Sobolewski, który odczytał list od prezesa - szef Komitetu Wykonawczego PiS. 

– Szanowni państwo, bardzo dziękuje w imieniu pana prezesa. Z wiadomych państwu powodów nie ma wśród nas prezesa  - zaczął Sobolewski. 

 – Szanowna pani redaktor, sznaowni państwo. historia zna takie przypadki, że projekty, które były z góry skazywane na porażkę, okazały się wyjątkowym wspaniałwaym sukcesem. Dzieje naszej ojczyczyny obfitują w takie zdarzenia - odczytał szef komitetu PiS. 

– Jestem głęboko przekonany, że historię powstania i funkcjonowania Telewizji Republika, jak i wielu innych przedsiwięzięć sprzeciwiajacym się  siłą wielkiego nurtu można wpisac w tą piekną historię walki o niezależne myślenie - napisał Kaczyński. 

– Jestem niezmiernie radosny, że nasza jubilatka zyskuje co raz nowych widzów. (...) Wspólnota Telewizji Republika tworzy wspaniały zespół, broniący polskiej racji stanu - podkreślił Kaczyński. 

– Jednym z głównym powodów tego jest to, że jej kapitał jest polski. Sfera mediów jest wielkim dobrem, którego nie tylko nie możey utracić, ale musimy się o nią trościć - podkreśłił prezes w liście. 

– To dla mnie osobiśćie wielki zaszczyt, ale tę nagrodę będę traktował, jako nagrodę dla wszysktich, którzy pomagali w budowie obozy dobrej zmiany - odczytał Sobolewski. 

– Jest mi naprawdę bardzo przykro, że przyczyny ode mnie niezależne nie pozwoliły mi świętować tego jubileuszu i odebrać tej nagrody osobiście - napisał Jarosław Kaczyński. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze