Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Lisiecki: walczymy, aby zwyciężyć i rządzić samodzielnie

M.N. 15:52 6 sierpnia 2019
Telewizja Republika
My walczymy po to, aby wygrać, ale jednocześnie po to, aby rządzić samodzielnie - powiedział dla Telewizji Republika Paweł Lisiecki, Prawo i Sprawiedliwość, który był gościem red. Adriana Stankowskiego.

Do Kancelarii Prezydenta wpłynęła opinia PKW ws. kalendarza wyborczego; PKW nie ma zastrzeżeń co do daty 13 października jako terminu wyborów parlamentarnych.

– Według mnie kampania wyborcza trwa tuż po wyborach i politycy zawsze muszą być gotowi na weryfikację wyborców – tłumaczył nam Lisiecki.

Listy Prawa i Sprawiedliwości

– Listy są gotowe, w niektórych okręgach trwają ostatnie poprawki. Oczywiście, że zdarzają się różne wypadki losowe i być może delikatnie będą one się zmieniać do ostatniej chwili – wyjaśnił poseł PiS.

Zdradził, że być może będzie wyżej na liście niż w roku 2015.

Wyraził nadzieje, że prezes Kaczyński bezpośrednio pokona Grzegorza Schetynę.

– My walczymy po to, aby wygrać, ale jednocześnie po to, aby rządzić samodzielnie. (…) O innych celach na razie nie słyszałem – dodał.

Kampania wyborcza jeszcze nie wystartowała, a lewica już wywiesza białą flagę. W zbliżających się wyborach do parlamentu, bojąc się ośmioprocentowego progu wyborczego, wystartuje jako Komitet Wyborczy Lewica, który ma być prawną hybrydą SLD. 

– Mamy dosyć duże rozdrobnienie, jeśli chodzi o inne komitety niż PiS. KE, która miała być kontynuowana rozsypała się, nie spełniła pokładanych nadziei wielu działaczy – ocenił Lisiecki.

– Myślę, że SLD postawi pod ścianą Wiosnę i Partię Razem i pójdą pod szyldem SLD. Włodzimierz Czarzasty jest dosyć wytrawnym politykiem i wie, że dwa razy tych samych błędów się nie powtarza – zaznaczył.

Koalicja Obywatelska

Przed nami tygodnie intensywnej kampanii wyborczej, a tymczasem w partiach opozycyjnych wrze. Powodem, dla którego rozgorzała dyskusja o odsunięciu Grzegorza Schetyny od szefowania Platformie Obywatelskiej, była publikacja list Koalicji Obywatelskiej. Doszło do wielu nieporozumień – obraziły się Iwona Hartwich i Hanna Zdanowska, a media krytykowały Grzegorza Schetynę m.in. za wybór Tomasza Zimocha jako jedynki w Łodzi.

Według informacji „Wprost” największe poparcie w roli alternatywnego kandydata ma Bogdan Zdrojewski, były europoseł i minister kultury w rządzie Donalda Tuska.

– Grzegorz Schetyna uznał, że nie jest na tyle silny, aby walczyć o władzę w Polsce. (…) Wciąż Donald Tusk i wiele innych osób mu uwierają. Schetyna wciąż musi walczyć o pozycję lidera w PO – skomentował Lisiecki.

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze