Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Lisicki i Król o kongresie PiS: postanowią czy będą partią konserwatywną czy centrową

JK 15:20 22 września 2020
Zdjęcie ilustracyjnePAP
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podpisał we wtorek zarządzenie dotyczące zwołania w listopadzie kongresu PiS, podczas którego zostaną wybrane władze ugrupowania na nową kadencję - poinformował PAP szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Jakie decyzje zapadną na kongresie partii rządzącej zapytaliśmy publicystów: Pawła Lisickiego i Marka Króla.

- Najciekawszą rzeczą z punktu widzenia obserwatorów jest to o czym się cały czas spekuluje, czyli to, że wiceprezesem partii i jednocześnie takim głównym formalnym zastępcą Jarosława Kaczyńskiego ma zostać Mateusz Morawiecki -powiedział Paweł Lisicki. Zdaniem redaktora naczelnego tygodnika "Do Rzeczy" ważnym punktem zbliżającego się kongresu PiS będzie dyskusja programowa co to oznacza dla partii rządzącej konserwatyzm i prawicowość i czy to co pojawiało się już w wypowiedziach pana Moskala, czyli szefa Forum Młodych PiS stanie się dominującą częścią programu całej partii. 

Paweł Lisicki uważa, że te dwie kwestie: personalne, czyli kwestia nowego wiceprezesa i takiego namaszczenia na następcę Mateusza Morawieckiego to jest pierwszy punkt. A druga kwestia dotycząca tego czym PiS chce być i na ile chce być partią konserwatywną, a na ile partią centrową - podsumowuje publicysta.

- Konsolidacja i decyzja o tym, że Prawo i Sprawiedliwość pójdzie samodzielnie do wyborów to zdaniem Marka Króla główne cele listopadowego kongresu PiS. Publicysta "W Sieci" nie spodziewa się żadnych istotnych zmian w kierownictwie oprócz tego, że funkcja wiceprezesa ma być powierzona premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, który ma być w ścisłych władzach Prawa i Sprawiedliwości.

W tej chwili wiceprezesami PiS są: Beata SzydłoJoachim BrudzińskiAntoni MacierewiczMariusz BłaszczakMariusz Kamiński oraz Adam Lipiński. Od pewnego czasu pojawiają się spekulacje, że do tego grona miałby dołączyć premier Mateusz Morawiecki.

Lokalizacja kongresu jest jeszcze ustalana; rozważana jest Warszawa lub bliskie jej okolice.

Źródło: portal TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze