Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Lisicki: Dobrze, że program 500+ się pojawił

kg 14:44 28 stycznia 2016
Paweł LisickiTelewizja Republika
– Co do zasady mówię, że dobrze, że ten program (500+ - red.) się pojawił. Potrzebne jest przetransferowanie funduszy w stronę ludzi mniej zamożnych. Są oczywiście też inne sposoby, o których można rozmawiać – powiedział redaktor naczelny "Do Rzeczy" Paweł Lisicki.

Zdaniem Lisickiego niepokojące jest, z jaką łatwością mówi się o dalszych wydatkach państwa. Według niego warto, aby autorzy pomysłów deklarowali od razu, skąd wziąć na nie pieniądze. – Wczoraj chyba Konstanty Radziwiłł mówił, że skoro w konstytucji jest napisane, że każdy ma prawo do darmowej opieki zdrowotnej, to trzeba to zrobić. Na pytanie, ile to będzie kosztować, to powiedział, że może kilka, może kilkanaście miliardów złotych – dodał. 

Według publicysty sprawdzonym systemem demograficznym jest przykład Węgier, gdzie wprowadzono przywileje podatkowe. Jego zdaniem jest to bezpieczniejsze dla finansów państwa. – Może się mylę i rząd ma to dobrze policzone. W czasie kampanii mówiono, że wszystko jest policzone, ale chyba jest jakiś problem skoro każdego dnia debata się toczy – stwierdził. 

Redaktor naczelny "Do Rzeczy" odniósł się także do informacji, według których "Gazeta Wyborcza" otrzymała 120 tysięcy złotych za publikację jednego artykułu. 

– Trudno mi uwierzyć, że ktoś zapłacił tyle pieniędzy za jeden artykuł. Trzeba by to było dokładnie sprawdzić. Gdyby tyle kosztował, to gazeta liczyłaby bez żadnych upustów – dodał. 

Publicysta stwierdził również, że jego tygodnik nie dostał od rządu Beaty Szydło i Donalda Tuska żadnego artykułu sponsorowanego. 

Lisicki skomentował także politykę medialną w Niemczech. Według niego zachowanie niemieckich mediów powinno dać ludziom do myślenia. – Apropo Niemiec drażni mnie jedna rzecz (...) kiedy nie mamy do czynienia z realną konkurencją, to tam nie można mówić o pluralizmie. Na miejscu niemieckich polityków zająłbym się sobą – powiedział.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


OTWARTYM TEKSTEM (ODC.210) - JAROSŁAW PAPIS - PRZYJAŹŃ POLSKO-ŻYDOWSKA JEST MOŻLIWA, ALE ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze