Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Linkevicius o porwaniu Kalesnikawej: To stalinowskie, NKWD-owskie metody

AKŁ 14:37 7 września 2020
Linas LinkeviciusWikipedia
- Zamiast rozmawiać z narodem białoruskim, odchodzący przywódca próbuje cynicznie wyeliminować jednego z jego członków. Porwanie Kalesnikawej w Mińsku to nieszczęście. Musi być natychmiast wypuszczona – domaga się Linas Linkevicius, minister spraw zagranicznych Litwy na twitterze.

Cytowane przez Euronews służby prasowe Kalesnikowej sugerują, że Kalesnikova wraz z ludźmi z jej biura Ivanem Kravtsovem i Antonem Rodnenkovem zostali porwani w mińskim śródmieściu „przez nieznanych sprawców”. Gleb German, rzecznik prasowy opozycyjnego kandydata na prezydenta Wiktora Babaryki potwierdził, że nie ma kontaktu z Kalesnikavą oraz jej ludźmi dziś od 10 rano. - Najważniejsze jest ustalenie, że z nimi wszystko jest w porządku i dlaczego zostali zatrzymani – powiedział German dziennikarzowi Euronews.

- Porwanie Maryi Kalesnikawej, należącej do prezydium opozycyjnej Rady Koordynacyjnej, to próba uniemożliwienia pracy tego organu i zastraszenia jego członków - oświadczyła w poniedziałek Swiatłana Cichanouska, kandydatka w wyborach prezydenckich na Białorusi z 9 sierpnia.

- Władze stosują terror, inaczej tego nie da się nazwa" - oceniła Cichanouska. - Porwanie Maryi Kalesnikawej, Antona Radniankoua i Iwana Kraucowa to próba przeszkodzenia w pracy Rady Koordynacyjnej - dodała.

- Ale to nas nie zatrzyma. Im bardziej zastraszają, tym więcej ludzi będzie wychodzić na ulice - powiedziała.

Zapowiedziała kontynuowanie walki, dążenia do uwolnienia wszystkich więźniów politycznych i przeprowadzenia nowych, uczciwych wyborów.

Kalesnikawa, współpracowniczka Cichanouskiej i koordynatorka sztabu przebywającego w areszcie Wiktara Babaryki, została zatrzymana w poniedziałek w Mińsku - poinformował wcześniej portal TUT.by.

Według świadków Kalesnikawa została zatrzymana w centrum Mińska - podał portal. Z relacji wynika, że osoby, które dokonały zatrzymania, nie nosiły mundurów żadnej formacji struktur siłowych.

Mińska milicja przekazała w poniedziałek, że jej funkcjonariusze nie zatrzymali Kalesnikawej.

Inni przedstawiciele Rady Koordynacyjnej, m.in. prawnik Maksim Znak, potwierdzili, że nie mogą skontaktować się z Kalesnikawą.

 

 

Źródło: Euronews, PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze