Ligue 1: dobra passa Paris Saint Germain. Kolejna wygrana paryskiego klubu

Stadion PSG
Twitter/Paris Saint Germain

Piłkarze Paris Saint Germain wygrali z Rennes 3:0 w meczu na szczycie 10. kolejki francuskiej Ligue 1. Paryżanom nie przeszkodził brak czołowych piłkarzy, m.in. Neymara i Kyliana Mbappe.

Pierwsze bramki padły już po 21 minutach. Gospodarze prowadzili 2:0 po golach reprezentanta Włoch Moise Keana oraz Argentyńczyka Angela Di Marii. W drugiej połowie wynik ustalił Di Maria. Trzy dni po porażce w meczu Ligi Mistrzów w Lipsku (1:2) piłkarze PSG znów mieli powody do radości, choć nieco zmąconej kontuzjami Thilo Kehrera oraz Idrissy Gueye. Kulejąc boisko opuszczał też Kean.

W tabeli PSG powiększyło do pięciu punktów przewagę nad Lille, które w niedzielę zagra w Breście. Trzecie miejsce zajmuje Rennes, które traci do sobotnich rywali już sześć punktów.