Liga Europy: Lech wygrywa ze szwedzkim Hammarby

W 89. minucie zwycięstwo Lecha przypieczętował Jakub Kamiński
Przemysław Szyszka/Twitter, Lech Poznań

Lech Poznań pokonał 3:0 szwedzkie Hammarby w drugiej rundzie kwalifikacji Ligi Europy. "Kolejorz" zagrał jeszcze lepiej w drugiej połowie spotkania.

Przed końcem pierwszej części gry Lech mógł wyjść na prowadzenie, dobrze wyprowadzoną akcję próbował wykończyć Ishak, jednak bramkarzem rywali trzymał rękę na pulsie. W drugiej części "Kolejorz" odważniej przystąpił do ataków i w 55. minucie objął prowadzenie.

Dziesięć minut przed końcem bliski gola był Ishak, który uderzał z pola karnego. W 89. minucie zwycięstwo Lecha przypieczętował Jakub Kamiński. W doliczonym czasie gry bramkę zdobył jeszcze Marchwiński ustalając wynik spotkania.

Tym samym Lech awansował do trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy. Tam zmierzy się z OFI Kreta (Grecja) - Apollon Limassol (Cypr). W czwartek w eliminacjach Ligi Europy zagra też Piast Gliwice, który zmierzy się z austriackim Hartberg. Tydzień później do rywalizacji w trzeciej rundzie przystąpi też Legia Warszawa. Rywalem mistrza Polski będzie macedoński Sileks lub kosowska Drita.

Podsumowanie meczu Lech Poznań - Hammarby:

Bramki: 0:1 Pedro Tiba (55), 0:2 Jakub Kamiński (89), 0:3 Filip Marchwiński (90+3).

Żółta kartki: Hammarby IF - Mohanad Jeahze, Jeppe Andersen, Serge-Junior Matrinsson, David Ousted, Abdul Khalili, Alexander Kacaniklic; Lech Poznań - Dani Ramirez, Jakub Kamiński, Michał Skóraś.

Czerwona kartka: Hammarby IF - Jeppe Andersen (za dwie żółte w 63. minucie).

Sędziował: Sascha Stegemann (Niemcy).

Mecz dobył się bez udziału publiczności.

Źródło: polskieradio24.pl, Twitter