Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Liderka białoruskiej opozycji o relacjach z Rosją: jesteśmy sąsiadami i będziemy kontynuować nasze stosunki w przyszłości

JD 15:36 28 listopada 2020
Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana CichanouskaPAP/EPA/STR
Swiatłana Cichanouska, liderka białoruskiej opozycji powiedziała ukraińskiej redakcji Radia Swoboda, że zgodziłaby się na spotkanie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Chcemy mieć kontakt ze wszystkimi krajami — dodała.

Liderka zapytana o to, czy zgodziłaby się na spotkanie z prezydentem Rosji, odpowiedziała:

- Oczywiście, że byśmy się zgodzili. Chcielibyśmy mieć kontakt ze wszystkimi krajami. Oczywiście chcielibyśmy przedstawić swój punkt widzenia. Usłyszeć stanowisko Rosji w kwestii białoruskiej. Jesteśmy sąsiadami i będziemy kontynuować nasze stosunki w przyszłości - dodała.

Swiatłana Cichanouska powiedziała, że "w najbliższym czasie" złoży wizytę na Ukrainie, jednak nie podała konkretnej daty przyjazdu. Podkreśliła także, że zgodnie z międzynarodowym prawem Krym jest częścią Ukrainy.

Od wyborów prezydenckich z 9 sierpnia i potajemnego zaprzysiężenia Alaksandra Łukaszenki na prezydenta na Białorusi dochodzi regularnie do protestów przeciwko sfałszowaniu wyników wyborczych.


Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze