Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Lider Konfederacji flirtuje z Rosją

8:44 5 października 2019
Telewizja Republika
- Jestem zwolennikiem tego, żeby zawrzeć dwustronny pakt ze Stanami Zjednoczonymi, taki jak ma Izrael, a jeśli to się nie uda, to zawrzeć sojusz z Rosją – powiedział Janusz Korwin-Mikke w wywiadzie udzielonym portalowi Storytel.com. Ponadto jeden z liderów Konfederacji stwierdził, że stacjonowanie wojsk amerykańskich w Polsce jest złamaniem porozumienia, na mocy którego Rosja wyraziła zgodę na wstąpienie Polski do NATO.

 

Na ponad tydzień przed wyborami parlamentarnymi jeden z liderów ugrupowania Janusz Korwin-Mikke udzielił wywiadu portalowi Storytel.com, w którym stwierdził, że polski rząd powinien radykalnie zmienić nastawienie do Rosji.

– Jestem zwolennikiem tego, żeby zawrzeć dwustronny pakt ze Stanami Zjednoczonymi, taki jak ma Izrael, a jeśli to się nie uda, to zawrzeć sojusz z Rosją – powiedział założyciel partii KORWiN.


Z kolei na pytanie o to, czy fakt, że wojska amerykańskie stacjonują w Polsce, jest dla naszego kraju dobry, Janusz Korwin-Mikke odparł, że nie. Powód?

– Oznacza to złamanie porozumienia, na mocy którego Rosja wyraziła zgodę na wstąpienie Polski do NATO – stwierdził lider Konfederacji.

 

Czytaj więcej w weekendowej "Gazecie Polskiej Codziennie".

 Czytaj także:

Lichocka: może być gangster, złodziej, byle był w PO...

 

 

Źródło: Jan Przemyłski / Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze