Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Liczba miejsc na kierunkach medycznych zwiększy się. Gowin: Potrzebujemy więcej lekarzy!

AS 20:30 21 maja 2018
Telewizja Republika
– Uczelnie medyczne będą inaczej finansowane, niż uczelnie wyższe – powiedział w Krakowie wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Dodał, że polskie uczelnie będą kształcić więcej lekarzy, niż dotychczas.

– Uczelnie medyczne kształcą z natury rzeczy w sposób, w dobrym tego słowa znaczeniu, bardziej elitarny. Wiadomo, że liczba studentów [przypadających] na pracowników naukowych jest zdecydowanie mniejsza, niż w przypadku politechnik czy uniwersytetów stwierdził Jarosław Gowin. 

W trakcie rozmowy z mediami wicepremier powiedział, że uczelnie medyczne będą kształcić więcej lekarzy, niż dotąd. Decyzją resortów zdrowia i nauki w przyszłym roku akademickim limit przyjęć na polskojęzyczne studia stacjonarne na kierunku lekarskim zwiększy się o 229 miejsc, natomiast na kierunku lekarsko-dentystycznym o 28.

– Potrzebujemy więcej lekarzy – podkreślił Gowin

– Wszystkie kierunki studiów są potrzebne, ale musimy dbać, by poziom kształcenia - zwłaszcza na czołowych uniwersytetach - podnosił się. Nie może być, że najbardziej prestiżowe uczelnie przyjmują kandydatów zdających maturę na najniższym poziomie – dodał wicepremier.

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze