Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Lichocka: Musimy przezwyciężyć zapaść demograficzną. Program 500+ działa, to są fakty

am 20:29 3 listopada 2017
Telewizja Republika
Gościem programu "Pod przykryciem" była dziennikarka, publicystka, poseł Prawa i Sprawiedliwości, Joanna Lichocka.

– W czasach koalicji PO-PSL, dochody wyglądały niezbyt ciekawie. Wystarczył pierwszy rok rządzenia PIS-u by dochód poprawił się o 25%. Mamy obecnie nadwyżkę w budżecie niemal 4 miliardów złotych. Nie ma dziś katastrofy. Wszystkie wydatki, które zapewniają PiS, są realizowane i mimo t nadal mamy nadwyżkę - odniosła się Joanna Lichocka.

– Wreszcie wzięto się za mafie VAT-owskie, mafie paliwowe. Za poprzednich rządów wyłudzenia rosły geometrycznie - dodała poseł.

Przez opozycjonistów formułowane są ostre teorie, jakoby wzrost wynikał z "urozmaiconej" księgowości ministra Morawieckiego

– To są konkretne wpływy, to matematyka. Widać, jak zagraniczne agencje ratingowe próbowały zaniżać wyniki Polski. Teraz podwyższają znacznie bardziej niż zakładano. Mamy bardzo dobre wyniki. Liczone są w konkretach, przez co agencje nie mogą już sobie pozwolić na propagandę. Liczy się tylko matematyka, a na nią nie ma mocnych. Możemy być usatysfakcjonowani - ustosunkowała się poseł Lichocka.

– Od 1. listopada wzrastają dodatki żołnierzy zawodowych. Otrzymają dodatek służbowy od 1200 złotych do 3600 złotych brutto w zależności od stopnia i rodzaju wykonywanej pracy. Obejmie to ponad 1500 żołnierzy - powiedziała.

– Wreszcie rusza program Maluch+, bo po latach zaniedbywania przez poprzednie rządy udaje się wspierać gminy, które będą uruchamiać żłobki czy klubiki dziecięce. Maluch+ to program wspierający dzieci do lat 3. Dofinansowania do otwarcia takich placówek będą sięgać aż 80 procent. To istotna informacja dla gmin. Samorządy w III RP ciągle dostawały nowe zadania, lecz nie było na to pieniędzy. Teraz gminy mogą się ubiegać o dofinansowania. Do 17 listopada wniosek trzeba złożyć w urzędzie wojewódzkim bądź online na stronie ministerstwa - skomentowała też wdrażany projekt Prawa i Sprawiedliwości.

– Musimy przezwyciężyć zapaść demograficzną. Program 500+ działa, to są fakty. Trzymamy kciuki za założenie, które przedstawiła pani Rafalska, jakoby ma wciąż występować zjawisko wyżu demograficznego - podsumowała poseł Joanna Lichocka.

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze