Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Lewica poza Sejmem. "Brak Millera doprowadził do odejścia tradycyjnych wyborców SLD do PIS-u"

zm 11:16 27 października 2015
twitter@Zjed_Lewica
Po ogłoszeniu wczoraj przez PKW oficjalnych wyników wyborów parlamentarnych pewne jest, że partia RAZEM i koalicja Zjednoczona Lewica nie weszły do Sejmu. Oznacza to, że w Sejmie nie pojawią się takie postacie jak Leszek Miller, Janusz Palikot, Dariusz Joński czy sama liderka ZL Barbara Nowacka.

Według oficjalnych wyników podanych przez Państwową Komisję Wyborczą, Zjednoczona Lewica otrzymała 7,55 proc. poparcia, co oznacza, że nie przekroczyła 8-procentowego progu wyborczego wyznaczonego dla koalicji.

Lewica partia RAZEM prowadzona przez Adriana Zandbgera uzyskała 3,62 proc. poparcia, co przez większość mediów uznawane jest za sukces dla nieznanego jeszcze kilka tygodni temu ugrupowania. RAZEM nie weszło do Sejmu, ale dzięki przekroczeniu progu 3 proc. poparcia, uzyska dofinansowanie dla partii.

Sejm bez Millera, Jońskiego i Palikota

Słaby wyniki koalicji Zjednoczona Lewica oznacza też, że z Sejmu znikną politycy tacy jak Leszek Miller, Janusz Palikot, Krzysztof Gawkowski, Paulina Piechna-Więckiewicz, Michał Kabaciński czy Dariusz Joński.

W kolejnej kadencji nie zobaczymy też samej liderki ZL Barbary Nowackiej, która w ostatnich tygodniach walczyła o przekroczenie 8-proc. progu wyborczego. – Trochę jest smutno. Chyba zabrakło czasu, ale też szczęścia – komentował wyniki PKW rzecznik SLD Dariusz Joński.

Sprawę komentował też na Twitterze szef Twojego Ruchu Janusz Palikot, który chwalił ciężką pracę Nowackiej, ale krytykował zbyt mały udział lidera SLD w działaniach kampanijnych. "Brak Millera doprowadził do odejścia tradycyjnych wyborców SLDdo PISu" – komentował Palikot.

Źródło: 300poliltyka.pl, telewizjarepublika.pl, wyborcza.pl, TVP Info, wp.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze