Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Lewe cysterny to rzeczywisty powód do wstydu...

7:40 9 września 2019
twitter.com/PiS_Opolskie
Do 2015 r. na każdym litrze paliwa przestępcy wyłudzali od 1 zł do 2,5 zł, a więc 40 tys. zł na cysternie – poinformował wiceminister finansów Leszek Skiba. Przedstawiając wyliczenia strat budżetu państwa w związku z przestępczością paliwową, nawiązał do akcji PiS „Cysterny wstydu PO-PSL”.

 Skiba przypomniał szacunki ekspertów i państwowych instytucji, według których do 2015 r. codziennie wjeżdżało do Polski od 500 do 750 cystern z nielegalnym paliwem.

– Mówił o tym między innymi Kamil Wyszkowski z UN Global Compact, agendy ONZ. Na każdej cysternie strata budżetu państwa zależała od schematu wyłudzeń, gdyż część firm wwoziła paliwo bez płacenia VAT, akcyzy i opłaty paliwowej. Inne schematy działania przestępców zakładały płacenie akcyzy i opłaty paliwowej, a wyłudzany był tylko VAT. Stanowi on nieco poniżej 20 proc. ceny paliwa – wyjaśnił wiceminister.

– Więc na jednym litrze wyłudzenie może mieć wartość od 1 zł do 2,5 zł. Stąd, przyjmując średnią wielkość cysterny ok. 30 tys. litrów, korzyść dla przestępcy na jednej cysternie wynosiła ok. 40 tys. zł, a nawet więcej – wyliczył Skiba.

 

 

 Czytaj więcej w najnowszej "Codziennej".

 

Czytaj także:

Abp Jędraszewski: człowiek stworzony jest dla miłości, zwłaszcza małżeńskiej i rodzinnej

Źródło: jak, twitter

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze