Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Lewandowski: Mamy do czynienia z „histerią polityczną”

12:48 16 listopada 2013
Unijny komisarz ds. budżetu Janusz Lewandowski stwierdził w „Faktach po Faktach”, że rekonstrukcje w rządzie prawdopodobnie obejmą też Ministerstwo Finansów. Jak zaznaczył, on sami nie otrzymał propozycji czuwania nad finansami państwa.

 

- Kryzys bardzo zużywa. A kogoś, kto czuwa nad stanem finansów publicznych tym bardziej – zaznaczył Lewandowski.  Według niego ewentualny następca Rostowskiego powinien być „narzędziowcem” i nie angażować się w grę polityczną.

Lewandowski, komentując sprawę dymisji Nowaka, powiedział, że jest ona „nietypowa”. - Mało było takich dymisji z tytułu niewpisania zegarka do oświadczenia majątkowego - podkreślił.

Jego zdaniem, oznacza to, że „jesteśmy bliżej standardów skandynawskich”, gdyż przed orzeczeniem winy jest dymisja. Decyzję ministra Nowaka zakwalifikował jako „wysoki standard europejski”. Jednak z drugiej strony stwierdził, że mamy do czynienia z „histerią polityczną”. - Z jednej strony widzimy na szali zegarek, który nie został ukradziony i dymisję. Z drugiej  jest minister, który, w przeciwieństwie do swoich poprzedników, podejmował decyzje, dzięki którym Polska, jeżeli chodzi o długość autostrad i dróg ekspresowych, jest bliżej Wielkiej Brytanii – ocenił unijny komisarz.

mk, tvn24.pl, fot. Sławek/CC

Źródło:

Wczytuję ocenę...
TAGI:


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze