Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Lewactwo w akcji! „Anty-Greta” dostaje groźby za kwestionowanie teorii klimatycznych

M.N. 13:19 25 lutego 2020
Kanał 19-letniej niemieckiej youtuberki Naomi Seibt nie należy do najczęściej subskrybowanych nad Renem. Mimo to pisze o niej z irytacją tygodnik „Der Spiegel” i dziennik „The Washington Post”, a Antifa wysyła pogróżki.

„Naomi Seibt jest 19-letnią Niemką, która, podobnie jak Greta Thunberg, ma blond włosy, jest elokwentna i pochodzi z Europy” – zauważa „The Washington Post” nazywając Niemkę „anty-Gretą”. 

– Cześć, myślący inaczej! – tak zaczynają się wszystkie filmy nastolatki, która kręci je we własnym pokoju na przedmieściach Muenster w Nadrenii Północnej-Westfalii. Podczas gdy jej rówieśnicy biorą udział w strajkach klimatycznych, Naomi Seibt uparcie przekonuje – za każdym razem powołując się na źródła – dlaczego hipoteza o związku między emisją CO2, a ociepleniem klimatu jest wątpliwa. 

Zdaniem youtuberki klimat to „skomplikowany system”, w którym muszą być uwzględniane różne czynniki, żeby powstał wiarygodny model wyjaśniający rozmaite zjawiska. – Przede wszystkim słońca – podkreśla. – Ma ono ogromne znaczenie, podobnie jak skład atmosfery, czy negatywne sprzężenie zwrotne, które zapewnia stabilizację klimatu – tłumaczy.

Naomi Seibt nie należy – mówiąc dyplomatycznie – do największych gwiazd niemieckiego internetu. Jej kanał na serwisie Youtube subskrybuje 46 tys. osób. Najpopularniejsze wideo miało 180 tys. odsłon. Dla porównania - najpopularniejszy w Niemczech kanał „Kurzgesagt – In a Nutshell” ma ponad 10 mln abonentów. 

Niemniej, za reprezentowane poglądy Seibt „zasłużyła” sobie nawet na uwagę największego niemieckiego tygodnika opinii „Der Spiegel”, który określa je mianem „prawicowego gardłowania”. Z kolei lokalna Antifa zamówiła pod dom, w którym mieszka Naomi Seibt z siostrą i matką karawan pogrzebowy.

Pogróżki w internecie i głuche telefony, są na porządku dziennym - przyznaje ze stoickim spokojem 19-latka w jednym z wywiadów. Ujawnia jednak, że wkrótce przenosi się do USA. Skromny dochód jaki przynoszą dobrowolne wpłaty od oglądających ja ludzi mają wystarczyć na początek.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ PYTA WPROST: CO Z TYMI WYBORAMI I DLACZEGO POLSKI INTERNET STAŁ SIĘ ŚCIEKIEM?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze