Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Leszek Miller przeprasza prof. Bogdana Chazana

zm 14:39 11 kwietnia 2016
Telewizja Republika
W marcu przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa odbył się proces byłego premiera Leszka Millera, który w jednej z audycji radiowych zniesławił prof. Bogdana Chazana. "Leszek Miller przyznał, że jego wypowiedzi dotyczące prof. Bogdana Chazana były krzywdzące i niezasłużone" – podaje Ordo Iuris.

Polityk lewicy stwierdził wówczas, że dyrektor szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie "jest religijnym psychopatą, który nie pozwala kobietom na badania prenatalne; zmusza kobiety, żeby rodziły dzieci, które są ciężko okaleczone i za chwilę umrą". Twierdził również, że tacy lekarze jak prof. Chazan "stanowią zagrożenie dla życia kobiet", "skazują je na cierpienie" i "odmawiają wykonywania obowiązków zawodowych". Prywatny akt oskarżenia w imieniu pokrzywdzonego złożyli prawnicy Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. 

Postępowanie zakończyło się 11 kwietnia br., przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia. "Leszek Miller przyznał, że jego wypowiedzi dotyczące prof. Bogdana Chazana były krzywdzące i niezasłużone" – podaje Ordo Iuris.

Jak informuje organizacja były premier "zobowiązał się również do przeproszenia byłego dyrektora Szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie" i "opublikowania przeprosin za pośrednictwem Polskiej Agencji Prasowej oraz w wydaniu papierowym ogólnopolskiego dziennika „Rzeczpospolita” ".

Postępowanie prowadzili z ramienia Instytutu mec. Jerzy Kwaśniewski i mec. Bartosz Lewandowski.

 

Źródło: Ordo Iuris

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze