Leo Messi przechodzi do historii Primera Division

facebook.pl/fcbarcelona

W cieniu dwóch meczów 1/8 finału Ligi Mistrzów, swój zaległy mecz ligowy rozgrywała FC Barcelona. ,,Duma Katalonii” grała na wyjeździe z Sportingiem Gijon i pewnie zwyciężyła w meczu 3:1. W spotkaniu tym dwie bramki zdobył jak zawsze zabójczo skuteczny Leo Messi, a jedna z tych bramek była jego 300. golem w rozgrywkach La Liga.

Ofensywa Barcelony w tym magiczne trio w składzie Messi, Neymar, Suarez, w obecnych rozgrywkach La Liga nie zawodzi.
Również ofensywne ustawienie we wczorajszym zaległym spotkaniu, przyniosło sukces w postaci gola już w 25 minucie meczu. Śrubujący wszelkie rekordy, Leo Messi popisał się pięknym strzałem zza pola karnego i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Tym samym Argentyńczyk strzelił swojego 300. gola w La Liga i stał się pierwszym piłkarzem w historii hiszpańskiej ligi, który tego dokonał. Messi w meczu dołożył jeszcze jedno trafienie, które było 10000. golem w historii oficjalnych meczów FC Barcelony. Trzecią bramkę dla gości, zdobył w drugiej połowie Luis Suarez. Dla gospodarzy jedyną bramkę w meczu zdobył Carlos Castro.

Drużyna ,,Blaugrany” wygrała w meczu 3:1 i tym samym umocniła się na fotelu lidera Primera Divison z 60. punktami na koncie. Nad drugim w tabeli, Atletico Madryt, mają 6 punktów przewagi.