Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Lempart opluła funkcjonariusza? Poseł PiS składa zawiadomienie do prokuratury

JJ 20:55 28 listopada 2020
Marta Lempart na Strajku KobietPortal TV Republika, fot. Adam Zawadzki
W sieci krąży nagranie ze Strajku Kobiet, na którym widać, jak jedna z liderek tego ruchu, Marta Lempart, opluła policjantów na służbie (lub próbowała opluć, ponieważ przez cały czas miała na twarzy maskę ochronną). Poseł PiS Jacek Ozdoba złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

Na nagraniu zamieszczonym przez Ozdobę na Twitterze, widzimy, jak feministyczna działaczka, stojąc przed kordonem policjantów, wykrzykuje w stronę funkcjonariuszy:

– Imię, nazwisko i numer służbowy. Taka z was, k***a, policja, prawa nie stosujecie. Ostatnia stąd wyjdę, będziecie tu stali jak frajerzy do jutra, jak chcecie. Wypier***ać – po tej nerwowej wypowiedzi słyszymy odgłos splunięcia, tyle że Marta Lempart przez cały czas ma na twarzy maskę ochronną.

 

– Zawiadamiam, że w dniu 28 listopada 2020 r. w Warszawie, w okolicach pl. Konstytucji ok godziny 16:30 p. Marta Lempart znieważyła funkcjonariuszy publicznych poprzez oplucie oraz używanie wobec nich słów wulgarnych podczas i w związku z pełnieniem przez policjantów obowiązków służbowych. Czym wypełniła znamiona określone w art. 226 par. 1 Ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny – pisze w uzasadnieniu minister Ozdoba.

W ocenie polityka, liderka Strajku Kobiet „mogła dopuścić się bezpośredniego narażenia utraty zdrowia bądź życia funkcjonariuszy, albowiem w dobie epidemii opluła policjantów”. Co więcej, Jacek Ozdoba wskazuje, że zachowanie Marty Lempart „naruszyło godność i powagę funkcjonariuszy, a tym samym pośrednio powagę organu, który reprezentują” .

 

Minister zaapelował o podjęcie czynności mających na celu ściganie przestępstwa.

 

 

Źródło: Twitter/Jacek Ozdoba

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze