Zwycięska Legia o krok od gry w Lidze Europy

Legia Warszawa.
Twitter, Legia Warsaw (@LegiaWarsawEN)

W trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europy Legia Warszawa zwyciężyła na własnym stadionie z kosowską ekipą KF Drita Gnjilane 2:0. Oba gole padły w pierwszej połowie. Mistrzowie Polski w kolejnej rundzie zagrają z drużyną Qarabag.

Pierwszą groźną okazję gospodarze stworzyli w 10. minucie, gdy strzał Tomasa Pekharta odbił bramkarz. Legioniści w nagrodę dostali rzut rożny, ale nie byli w stanie stworzyć zagrożenia.

Chwilę później mocno z rzutu wolnego uderzył Filip Mladenović. Piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła poza boisko.

Serb zapisał asystę na swoim koncie w 24. minucie. Mladenović dośrodkował z lewej strony, a akcję celnym strzałem głową wykończył Paweł Wszołek.

Legia przeważała, ale nie kwapiła się zbytnio do ataków. Drugi gol padł kilka chwilę przed przerwą. Mladenović ponownie dośrodkował, tym razem z rzutu rożnego, a najwyżej w polu karnym wyskoczył Pekhart, podwyższając prowadzenie legionistów.

Źródło: tvp, twitter Twitter, Legia Warsaw (@LegiaWarsawEN)