Legia Warszawa za europejską burtą

@LegiaWarszawa

Legia Warszawa przegrała z Ajaxem 0-1 (0-0) w rewanżowym meczu 1/16 finału Ligi Europy. Oznacza to, że polska drużyna odpadła z europejskich pucharów, gdyż pierwsze spotkanie zakończyło się wynikiem 0-0. Zwycięską bramkę dla Ajaxu zdobył Nick Viergever.

23 lutego 2017, 19:00 - Amsterdam (52 tys. widzów)

AFC Ajax - Legia Warszawa  1-0 (0-0)
Nick Viergever '49

Ajax: André Onana - Joël Veltman, Davinson Sánchez, Jaïro Riedewald, Nick Viergever - Davy Klaassen, Lasse Schöne, Hakim Ziyech - Bertrand Traoré, Kasper Dolberg (82, minuta Abdelhak Nouri), Amin Younes.

Legia: Arkadiusz Malarz - Łukasz Broź, Maciej Dąbrowski, Michał Pazdan, Adam Hloušek - Guilherme (73, Tomáš Necid), 3. Tomasz Jodłowiec (57 minuta, Thibault Moulin), Michał Kopczyński ( 82, Daniel Chima Chukwu), Vadis Odjidja-Ofoe, Waleri Kazaiszwili - Michał Kucharczyk.

żółte kartki: Sánchez, Traoré, Veltman, Onana.

Źródło: 90minut.pl