Legia Warszawa po raz 19. sięgnęła po Puchar Polski. Arka Gdynia zdominowana na Narodowym

twitter.com

Dominacja Legii Warszawa podczas dzisiejszego finały Pucharu Polski nie podlegała żadnej dyskusji. Stołeczni pokonali dziś na PGE Narodowym Arkę Gdynia 2-1. Tym samym, warszawskiemu klubowi udało się, po raz 19. w historii, sięgnąć po krajowy puchar. Spotkanie obserwowało 47. tys. kibiców co jest czwartą frekwencją w historii tych rozgrywek.

Arka Gdynia - Legia Warszawa 1:2 (0:2)

Bramki:

dla Arki: Dawid Sołdecki (90+9),
dla Legii: Jarosław Niezgoda (12 - głową), Cafu (29).

Czerwona kartka:Grzegorz Piesio (Arka, 71).

Sędzia:Piotr Lasyk (Bytom).

Widzów:47 037

Półfinałowe emocje

Awans do finału Pucharu obie ekipy wywalczyły po zaciekłych bojach półfinałowych.

Legia dokonała tego dzięki bramce Jarosława Niezgody w doliczonym czasie gry rewanżowego meczu z Górnikiem w Warszawie. W Zabrzu było 1:1, a na Łazienkowskiej taki wynik utrzymywał się do... 97. minuty. Właśnie wtedy napastnik Legii pokonał głową bramkarza rywali, którzy od 68. minuty grali w dziesiątkę.

Z kolei Arka przegrała pierwszy półfinał w Kielcach z Koroną 1:2, a w rewanżu zwyciężyła 1:0 dzięki efektownej bramce Marcusa Viniciusa w 85. minucie.

Źródło: twitter.com