Legia w III rundzie. Śląsk i Jagiellonia poza pucharami

facebook.com/LegiaWarszawa

Z polskich klubów jedynie Legia Warszawa do III rundy eliminacji Ligi Europy. „Wojskowi” pokonali w wyjazdowym meczu FC Botosani 3:0. Przygodę z europejskimi pucharami zakończył Śląsk Wrocław, który na wyjeździe przegrał z IFK Göteborg 2:0. Swoje spotkanie przegrała także Jagiellonia Białystok, tak więc również dla graczy „Jagi” zakończył się europejski sen.

Od 2009 roku nie było tak źle. Jedynie dwa polskie kluby awansowały do III rund Ligi Mistrzów i Ligi Europy. O awans do fazy pucharowej Champions League zagra Lech Poznań, natomiast oczko niżej Legia Warszawa postara się o trzeci rok z rzędu w Lidze Europy. Warszawska drużyna pierwsze spotkanie wygrała 1:0, natomiast w rewanż „Stołeczni” pokazali się z lepszej strony i rozgromili rywali z Bośni 3:0. Wynik spotkania w 7. minucie otworzył Guilherme. Na 2:0 z rzutu karnego podwyższył Nemanja Nikolic, natomiast wynik spotkania, na 6. minut przed upływem regulaminowego czasu gry, ustalił Aleksandar Prijovic. Legia w III rundzie zmierzy się z FK Kukesi.

Jagiellonia Białystok przegrała z Omonią Nicosia 1:0, natomiast Śląsk Wrocław uległ IFK Göteborg 2:0.

Źródło: uefa.com