Legia drugim finalistą Pucharu Polski.

facebook.com/LegiaWarszawa

Legia Warszawa dopełniła formalności pokonując na wyjeździe 2:1 Zawiszę Bydgoszcz i awansowała do finału Pucharu Polski, w którym zmierzy się z Lechem Poznań. Wcześniej w spotkaniu u siebie stołeczny klub wygrał 4:0.

Wobec wysokiej wygranej warszawskiej drużyny w pierwszym meczu, spotkanie w Bydgoszczy nie wzbudziło wielkiego zainteresowania kibiców. Wynik otworzył w 16 minucie Nikolić, który doszedł do sytuacji sam na sam z bramkarzem po błędzie obrońcy. W drugiej połowie niefortunne zagranie Guilherme stworzyło gospodarzom szansę na wyrównanie, z której skwapliwie skorzystał Danielak. Brazylijczyk naprawił swój błąd ustalając wynik spotkania płaskim strzałem z linii pola karnego w 79 minucie.

Finał zostanie rozegrany 2 maja na Stadionie Narodowym. Już drugu rok z rzędu Legia zmierzy się w nim z Lechem.