Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Legenda futbolu dochodzi do siebie po operacji

ASy 11:00 7 listopada 2020
Diego Maradona jest teraz trenerem klubu Gimnasia y EsgrimaNasz Futbol/Twitter
Lekarz Leopoldo Luque poinformował, że argentyński piłkarz Diego Maradona pozostanie w szpitalu co najmniej do poniedziałku. Słynny piłkarz przeszedł we wtorek operację mózgu.

Jak informowały miejscowe media, zabieg się udał, wszystko przebiegło zgodnie z planem, a 60-letni Maradona wraca do zdrowia. Już wkrótce Maradona będzie mógł opuścić klinikę.

- Nalegaliśmy, aby został, niekoniecznie się z tym zgadzał, ale teraz wszyscy widzimy, jak poprawia się jego stan – stwierdził dr Luque ze szpitala Olivos w Buenos Aires.

Doktor wyjaśnił również, że pacjent miał „epizody dezorientacji związane z zespołem abstynencyjnym":

- To wymaga kilkudniowego leczenia - skomentował.

Mistrz świata z 1986 i wicemistrz z 1990 roku wielokrotnie twierdził, że od lat nie zażywa kokainy, natomiast według jego bliskich jest uzależniony od alkoholu.

W styczniu ubiegłego roku Maradona został przyjęty do szpitala ze względu na krwawienie w układzie pokarmowym, dwa lata temu zaś zasłabł na meczu Argentyna - Nigeria podczas mistrzostw świata w Rosji.

W 2007 roku sam zgłosił się do kliniki w Buenos Aires, szukając pomocy w walce z nałogiem, a trzy lata wcześniej trafił do szpitala z poważnymi problemami z sercem i oddychaniem, co łączono z braniem kokainy. Potem był na odwyku narkotykowym na Kubie i w ojczyźnie, a następnie poddał się operacji zmniejszenia żołądka, co pomogło mu schudnąć.

Źródło: polskieradio24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze