Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

„Lech Wałęsa jest politykiem obdarzonym wielkim talentem skłócania ludzi”. Nie uwierzysz czyje to słowa!

pmb 12:05 23 listopada 2018
Wikipedia/Heinrich-Böll-Stiftung
„Lech Wałęsa jest politykiem obdarzonym wielkim talentem skłócania ludzi i dlatego jest tak bardzo niebezpieczny. Jego wielkie zasługi przeobrażą się w swoje przeciwieństwo – staną się przekleństwem dla Polski” – pisał Adam Michnik na łamach „Gazety Wyborczej” 27 października 1990 r.

„Słuchając jego kolejnych deklaracji samochwalczych, łatwo można nabrać przekonania, że przewodniczący NSZZ »Solidarność« nie ma nic do zaproponowania poza własną osobą i potokiem sprzecznych ze sobą obietnic” – pisał dalej Michnik.

Jakże trafne i aktualne stwierdzenie. Czemu Adam Michnik i cała „Gazeta Wyborcza” tak nagle zmienili kurs względem Lecha Wałęsy?

„Wałęsa podzielił »Solidarność«. Usunął tych wszystkich, którzy umieli mu się przeciwstawić i mogliby zagrodzić drogę. W tym celu uznał za pożyteczne określić ich publicznie mianem »jajogłowych« lub »Żydów«” – wskazywał dziennikarz.

Niechby ktoś teraz spróbował tak napisać.

„Nie odczuwam żadnej solidarności z ludźmi, którzy z symbolu wolności i nadziei uczynili znak konformizmu i knebla” – podkreślał Michnik.

Źródło: twitter.com/Gazeta Wyborcza/wp.pl/telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze