Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Lawina niemal przykryła tatrzańskie schronisko! [NAGRANIE]

am 18:38 4 stycznia 2019
Z masywu Ciężkiego Szczytu zeszła potężna lawina, uderzając w Chatę pod Rysami. To najwyżej położone schronisko w Tatrach.

Chata pod Rysami znajduje się na wysokości 2250 m n.p.m. u podnóża Ciężkiego Szczytu. Z jego zboczy zeszła dziś lawina, przysypując część budynku. Szczęśliwie nikt nie przebywał w "polu rażenia" lawiny. Skala zniszczeń nie jest na razie znana.

Poniżej zamieszczamy film nagrany z pokładu śmigłowca.

 

W całych Tatrach obowiązuje 4. stopień zagrożenia lawinowego. Sytuacja jest bardzo niebezpieczna, ratownicy stanowczo odradzają jakiekolwiek wyjścia w góry!

Schronisko pod Rysami jest najmłodszym schroniskiem w Tatrach, zbudowanym w 1933 roku. Mieści się na osuwisku pod przełeczą Waga w dolince tej samej nazwy. Dolinka Waga jest częścią Kotła Żabich Stawów Mięguszowieckich w górnej partii Doliny Mięguszowieckiej - jednej z większych dolin walnych położonych po południowej stronie Tatr Wysokich w Słowacji o długości ok. 7,5 km. Przez specyfikę położenia, schronisko zostało kilka razy zniszczone przez lawinę. Oferujemy smaczą domową kuchnię, miejsca noclegowe w nadbudowie dachowej a w razie potrzeby też noclegi w warunkach zastępczych - "na podłodze".

 

Źródło: tatromaniak.pl, tvnoviny.sk

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.150/1) - SENSACYJNE ODKRYCIA NA WESTERPLATTE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze