Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Laicyzacja świąt w Warszawie. Oburzenie na władze stolicy

DW 12:14 8 grudnia 2020
Laicyzacja świąt w Warszawiepexels.com
Miasto Stołeczne Warszawa opublikowało świąteczne grafiki i wzory kart bożonarodzeniowych. Okazało się, że są zupełnie pozbawione symboli chrześcijańskich. Wielu internautów i mieszkańców Warszawy wyraża niedowierzanie i oburzenie.

– Każdego roku przygotowujemy kreację wizualną, która łączy, a nie dzieli mieszkańców. Zawieramy w niej elementy związane z miastem – stwierdziła Karolina Gałecka, rzeczniczka stołecznego ratusza.

Władze Warszawy tłumaczą, że symbole religijne mogłyby dzielić mieszkańców. Z drugiej strony Święta Bożego Narodzenia mają oczywisty wymiar religijny. To jedne z najważniejszych, obok Wielkanocy, świąt chrześcijańskich. 

wk_670

W ramach akcji "Warszawskie kolędowanie" pojawiło się wiele grafik, na których widać panoramę miasta, gwiazdy, a nawet półksiężyc, lecz nigdzie nie ma symboli chrześcijańskich.

wkk

Mieszkańcy Warszawy i internauci wyrażają zdziwienie, że nie ma na świątecznych grafikach krzyża, żłobka ani postaci Jezusa czy Maryi.

Na dodatek warszawski ratusz zachęca do kolędowania między 2, a 15 grudnia, czyli w okresie, w którym trwa jeszcze Adwent.

Normalny czas kolędowania według tradycji chrześcijańskiej trwa od Wigilii Bożego Narodzenia. Tak było przez prawie dwa tysiące lat.

 

 

 

 

Źródło: urząd miasta Warszawa

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze