Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kwieciński: Nasza gospodarka rośnie cztery razy szybciej niż strefa euro

AS 18:47 1 maja 2019
Telewizja Republika
– Nie tylko zostaliśmy zaproszeni do grona najbardziej rozwiniętych rynków kapitałowych. Bank Światowy uznał, że Polska i Korea Południowa najszybciej dokonały skoku do poziomu krajów o wysokim dochodzie. Nasza gospodarka rośnie cztery razy szybciej niż strefa euro - powiedział w Polskim Radiu 24 minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

- 30 lat temu PKB na mieszkańca Polski mierzone siłą nabywczą wynosiło 40 proc. średniej unijnej. Gdy wchodziliśmy do UE było to prawie 50 proc. Obecnie wynosi 70 proc.  Wejście do Unii Europejskiej dało nam turbodoładowanie, zaczęliśmy się szybciej rozwijać - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

– Najbardziej było to potrzebne branży motoryzacyjnej, meblarskiej i maszynowej. Wejście do UE pozwoliło umocnić naszą pozycję w sektorze rolno-spożywczym. Gdy przystępowaliśmy do UE eksport produktów rolnych wynosił 4 mld euro. Po 15 latach wynosi ponad 30 mld euro. To spektakularny sukces - mówił. 

 Nie tylko zostaliśmy zaproszeni do grona najbardziej rozwiniętych rynków kapitałowych. Bank Światowy uznał, że Polska i Korea Południowa najszybciej dokonały skoku do poziomu krajów o wysokim dochodzie. Nasza gospodarka  rośnie cztery razy szybciej niż strefa euro. Jesteśmy postrzegani jako kraj, który potrafi wdrażać gospodarkę inkluzywną. Oznacza to, że korzyści są dystrybuowane do całego społeczeństwa - podkreślił minister 

Źródło: Polskie Radio 24

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze