Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kuźmiuk o frekwencji na marszu opozycji: 50 tys. to i tak spore osiągnięcie

lml 7:49 9 maja 2016
Telewizja Republika
– Oczywiście, to jest człowiek zdecydowany, wiec będzie starał się porządkować nie tylko Platformę Obywatelską. Jeśli .Nowoczesna będzie rosnąć w sondażach, to jest skazany na porażkę – powiedział w programie "Prosto w oczy" na antenie Telewizji Republika o Grzegorzu Schetynie, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości, Zbigniew Kuźmiuk.

Gościem poranka w Telewizji Republika był eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Kuźmiuk.

W programie "Prosto w oczy" odniósł się do rozbieżności w liczeniu uczestników marszu opozycji, który odbył się w sobotę w Warszawie. Inną liczę uczestników podaje warszawski ratusz, a inną policja. – Nie ulega wątpliwości, po informacji podanej przez Telewizję Publiczną, po podliczeniu z kamer, że tych ludzi było około 50 tysięcy, a nie tak jak chciała opozycja, żeby to był marsz miliona – powiedział nasz gość. Zauważył, że taka liczba to i tak "spore osiągnięcie". Dodał, że rząd Prawa i Sprawiedliwości z musi wyciągnąć z tego wnioski. – Musi być lepsza komunikacja z Polakami. Słupki poparcia dla PiS się specjalnie nie zmieniają, ale powinniśmy starać się rozwiązać ten konflikt – powiedział.

Deputowany do Parlamentu Europejskiego powiedział, że jego zdaniem sobotni marsz był "komunikacją wszystkich protestów". – Nie ulega to wątpliwości, że było to apogeum tych protestów, nie bagatelizuję ich – powiedział. Zwrócił także uwagę na konflikt między partiami opozycyjnymi o to, która tak naprawdę sobotni marsz organizowała. – Przy 130 parlamentarzystach Platformy Obywatelskiej Schetyna uważa, że to oni powinni być dominujący, zaś .Nowoczesna, że powinno się to odbywać pod ich szyldem. Również szef KOD-u ma ambicje polityczne – powiedział. – Powinniśmy zająć się komunikacją z Polakami, konfliktem o Trybunał Konstytucyjny, a do tego potrzebna opozycja. Mam nadzieję, ze będzie to zmierzało w stronę rozwiązania konfliktu – dodał. Na antenie Telewizji Republika zauważył, że "Schetyna chce być liderem opozycji, ale będzie mu szalenie trudno". – Oczywiście, to jest człowiek zdecydowany, wiec będzie starał się porządkować nie tylko PO. Jeśli .Nowoczesna będzie rosnąć w sondażach, to jest skazany na porażkę – powiedział. Dodał, że "według niektórych politologów PO zniknie w ogóle ze sceny". Zdaniem Zbigniewa Kuźmiuka stworzenie wspólnych list wyborczych PO i .Nowoczesnej jest niemożliwe. – Nie sądzę, żeby mogło do tego dojść. Jest to absolutnie pod górkę, musi do tego być zdecydowany dowódca – zauważył.

PiS poprze Tuska 

Eurodeputowany, pytany o przyszłość przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, Martina Schulza, powiedział, że w jego partii "nie ma form zawiści, rewanżyzmu". Dodał, że Donald Tusk będzie miał poparcie ze strony Prawa i Sprawiedliwości w ubieganiu się o drugą kadencję przewodniczącego Rady Europy. – Zasada, że popieramy Polaków, jest żelazna konsekwencją, choć Platforma ją niedawno złamała. W tej sprawie rzecz jest bardziej skomplikowana. Dwa stanowiska mają chadecy, dwa socjaliści – powiedział. – Schulz nie będzie już przewodniczącym PE, bo jest drugą kadencję i szuka dla siebie miejsca. Może być to miejsc po Tusku – dodał. Zdaniem gościa programu "Prosto w oczy" "los Tuska jest w rękach Niemców i Francuzów". – O tym, czy Tusk przetrwa, zdecydują chadecy i socjaliści. Polska na pewno będzie w tej sprawie konsultowana i przyjmie tę zasadę – zakończył. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze