Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kurs podoficerski dla Terytorialsów rozpoczęty

A.N 18:50 17 października 2019
flickr
Rzecznik 3. Podkarpackiej Brygady Obrony por. Witold Sura poinformował, że ponad 50 żołnierzy 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczęło kurs podoficerski Sonda. To pierwsza edycja szkolenia na Podkarpaciu. Potrwa do połowy grudnia br.

W kursie podoficerskim oprócz żołnierzy z Podkarpacia udział bierze również pięciu Terytorialsów z brygady WOT z województwa kujawsko-pomorskiego.

– To pierwsi żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej w Polsce południowo – wschodniej, którzy zostali wyłonieni w postępowaniu rekrutacyjnym i otrzymali szansę udziału w szkoleniu. Zajęcia poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy z pododdziałów naszej brygady. Zwieńczeniem zmagań będzie promocja na pierwszy stopień podoficerski” – powiedział rzecznik.

Według dowódcy podkarpackiej brygady płk. Dariusza Słoty, zakończenie szkolenia, będzie nowym etapem służby wojskowej.

– Każdy uczestnik kursu zostanie bowiem dowódcą sekcji i przejmie odpowiedzialność za podwładnych. Będą mogli realizować szkolenie wprowadzając swoją wizję taktyczną oraz innowacyjne techniki dowodzenia. Dzięki temu, tak jak nasi poprzednicy będą mogli tworzyć wielkie rzeczy” – dodał płk. Dariusz Słota.

Kurs przede wszystkim kładzie nacisk na przygotowanie merytoryczne i metodyczne przyszłych dowódców oraz naukę kierowania i dowodzenia sekcją lekkiej piechoty. Na koniec kursu wszyscy żołnierze złożą odpowiednie egzaminy.

 

Źródło: media

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze