Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kuriozalny fake-news opozycji! Zobacz, kim był wzruszony ojciec dziękujący prezydentowi

JJ 16:28 23 lutego 2020
Zdj. zrzut ekranu z serwisu Twitter/@marcin_kedryna
Podczas wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Łowiczu do głowy państwa podszedł mężczyzna, dziękując ze łzami w oczach za 500 plus. Jak tłumaczył, jest ojcem piątki dzieci i to dzięki świadczeniu jego najstarsza córka mogła pójść na studia.

Opozycja najwyraźniej nie mogła uwierzyć, że 500 Plus rzeczywiście tak bardzo pomaga polskim rodzinom. Część sprzyjających jej internautów zaczęła doszukiwać się w nagraniu „ustawki”. Antypisowscy „detektywi” wytropili, że wzruszony ojciec to tak naprawdę Andrzej Górczyński, radny PiS.

Narrację o „ustawce” podchwyciła część polityków i dziennikarzy, m.in. Bartosz Wieliński z „Gazety Wyborczej” czy były szef CBA, Paweł Wojtunik. Tego drugiego internauci obśmiali, ponieważ kiedyś zarządzał służbami, a nie umie zweryfikować prostego fejka.

– Uprzejmie informuje że ktoś pomylił mnie z tym panem który ma 5 dzieci. Ja mam tylko 2- napisał na Facebooku radny PiS Andrzej Górczyński. Zamieścił także link do artykułu na portalu lowiczanin.info, w którym ujawniono, kim jest mężczyzna, który dziękował prezydentowi za 500 Plus.

– Żyjemy w małym środowisku nietrudno było się nam dowiedzieć, że faktycznie wzruszony ojciec to Jacek N. z gminy Kiernozia. Mężczyzna faktycznie ma kilkoro dzieci i jego córka studiuje- czytamy na portalu.

 

 

 

 

Źródło: lowiczanin.info, Facebook, Twitter

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - R. GROMADZKI - W. GADOWSKI - "UCIECZKA OD WOLNOŚCI"
Wczytuję komentarze...
Najnowsze