Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kukiz'15 stanowczo: Strzelanina w Las Vegas nie zmienia naszej decyzji ws. powszechnego dostępu do broni

ds 9:57 3 października 2017
Marek Jakubiak (Kukiz'15)Telewizja Republika
– W Las Vegas mieliśmy do czynienia z zupełnie inną bronią niż ta, o której mówi Kukiz’15. Tam użyto broni automatycznej, my mówimy o broni do obrony osobistej – mówił w "Sygnałach dnia" Marek Jakubiak z ruchu Kukiz’15.

Sejm RP skierował poselski projekt noweli ustawy o broni i amunicji do dalszych prac w Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. Posłowie nie zgodzili się na odrzucenie projektu, o co wnioskowała Nowoczesna. Nowela zakłada m.in., że pozwolenia na broń wydawać będą starostowie lub prezydenci miast, a nie – jak obecnie – policja.

Poseł Marek Jakubiak z ruchu Kukiz'15, zapytany, czy wczorajsza strzelanina w Las Vegas nie wpłynęła na stanowisko posłów Kukiz’15 w sprawie powszechnego do broni, odpowiedział, że porównywanie tych dwóch broni i okoliczności ich stosowania jest nadużyciem.

– Mieliśmy do czynienia z zupełnie inną bronią niż z ta, o której my mówimy. Tamten człowiek był wariatem, którego celem było zabijanie ludzi, a naszym celem jest obrona osobista. To są dwa różne światy – powiedział.

Poseł dodał, że ustawa wprowadza szereg zabezpieczeń, mających nie dopuścić do tego, by broń znalazła się w rękach szaleńców: ukończone 21 lat, niekaralność, sprawność psychomotoryczna, wykonane badania psychiatryczne.

W niedzielnej strzelaninie podczas koncertu w Las Vegas zginęło co najmniej 58 osób, ponad 500 zostało rannych. Więcej CZYTAJ TUTAJ!

Źródło: polskieradio

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze