Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kukiz: Wyciąganie spraw na arbitraż międzynarodowy jest z pogranicza zdrady stanu

kg 15:46 21 stycznia 2016
Paweł KukizTelewizja Republika
– Wymagałbym od innych opcji politycznych partycypowania. Odnoszę wrażenie, że szczególnie .Nowoczesnej służy eskalowanie problemu. Proszę zauważyć, kto pojechał na skargę do Parlamentu Europejskiego. To był Petru, .Nowoczesna i PO. Wyciąganie takich spraw na arbitraż międzynarodowy, to jest z pogranicza zdrady stanu – powiedział Paweł Kukiz.

Lider Kukiz'15 odniósł się w rozmowie do spotkania z premier Szydło. Według niego żadna partia nie jest zainteresowana kompromisem, co oznacza, że mamy do czynienia z partiokracją, a interesy partykularne stoją ponad ogólnonarodowym. 

Kukiz przybliżył również propozycję swojego ruchu, według której należy rozszerzyć skład Trybunału Konstytucyjnego do 18 sędziów, zaś Sejm powinien wybierać ich większością 2/3 głosów. – Sędzia TK powinien interpretować konstytucje zgodnie z interesem obywatelskim a nie partii która go mianowała. Jeżeli 2/3 Sejmu będzie wybierać sędziów, to będziemy mieli pewność, że będą przedmiotem konsensusu – dodał.

Wcześniej klub parlamentarny Kukiz'15 na konferencji w Sejmie poinformował o rozpoczęciu zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie przyjmowania imigrantów. CZYTAJ WIĘCEJ

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze