Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kukiz: Reforma jakiej potrzebuje służba zdrowia musi być rozłożona w czasie na minimum 12-16 lat

pmb 19:00 14 lutego 2018
fot. Telewizja Republika
– Wdrożenie tak poważnej reformy w życie jest rozłożone na minimum 12-16 lat. Do tej pory nie zdarzyło się w historii polskiego parlamentaryzmu by jakakolwiek opcja polityczna przez tak długi okres czasu sprawowała władzę. Lepiej się zabezpieczyć i wypracować oblig wszystkich opcji politycznych do realizacji wcześniej ustalonej reformy służby zdrowia, bez względu na wynik wyborów – powiedział przewodniczący ruchu Kukiz'15 Paweł Kukiz, który był gościem red. Magdaleny Bałkowiec w programie "Z Wiejskiej na gorąco" w Telewizji Republika.

To było dobre i merytoryczne spotkanie. Wiążę nadzieję z panem ministrem Szumowskim. Trochę jestem zaniepokojony jego przemęczeniem, bo widzę, że ciężko pracuje – podkreślił Kukiz.

– Okrągły stół kojarzy się głównie z porozumieniem partyjnym. Żeby dojść do porozumienia międzypartyjnego najpierw trzeba skonsultować i wypracować oddolnie porozumienie środowisk lekarzy i pacjentów w zakresie ochrony zdrowia. Trzeba skonstruować zarysy ustawy o pacjencie – zaznaczył rozmówca Magdaleny Bałkowiec.

"W interesie pacjenta jest wypoczęty lekarz"

– W interesie pacjenta jest wypoczęty lekarz czy dobrze opłacana pielęgniarka. To jest całkowity i systemowy plan na służbę zdrowia. Kiedy ten plan zostanie wykonany i te środowiska osiągną konsensus w zakresie kształtu i projektu zmian w służbie zdrowia, to wtedy musimy rozmawiać o okrągłym stole, o porozumieniu ponadpartyjnym – dodał.

Wdrożenie tak poważnej reformy w życie jest rozłożone na minimum 12-16 lat. Do tej pory nie zdarzyło się w historii polskiego parlamentaryzmu by jakakolwiek opcja polityczna przez tak długi okres czasu sprawowała władzę. Lepiej się zabezpieczyć i wypracować oblig wszystkich opcji politycznych do realizacji wcześniej ustalonej reformy służby zdrowia, bez względu na wynik wyborów – stwierdził lider Kukiz'15.

"Ta ustawa będzie realizowana przez wszystkie opcje polityczne"

– Przy pierwszym etapie, tej oddolnej pracy nad uzyskaniem konsensusu w zakresie planu ochrony zdrowia mam nadzieję, że minister Szumowski zaprosi na przykład prof. Zembalę z Platformy Obywatelskiej... – powiedział Paweł Kukiz.

– Najpierw musi zostać wypracowane obywatelskie stanowisku w sprawie ochrony praw pacjenta, lekarza – tego wszystkiego co jest związane ze zdrowiem. Dopiero po wypracowaniu takiego stanowiska należy zawrzeć to, sformułować tą ustawę i doprowadzić do porozumienia wszystkich środowisk politycznych bez względu na wynik wyborów. Ta ustawa będzie realizowana przez wszystkie opcje polityczne. Tak gruntowna reforma, jakiej potrzebuje służba zdrowia musi być rozłożona w czasie na minimum 12-16 lat – dodał.

– Pierwszy etap to są rozmowy z lekarzami, z pielęgniarkami, pacjentami... Potem będą rozmowy z przedstawicielami wszystkich środowisk. Na koniec wszyscy wraz z politykami zasiądą do okrągłego stołu – zakończył.

 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze