Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kukiz o programie "Rodzina 500 plus": Za 500 złotych zostały kupione majątki całych pokoleń

ma 12:28 29 kwietnia 2016
Telewizja Republika
– Odnoszę wrażenie, że za 500 zł zostały kupione majątki całych pokoleń, ale w pewnym momencie luzie mogą się obudzić i zrozumieć, że nie tędy droga do rozwoju gospodarki. Bardzo chciałbym się mylić i chciałbym, żeby się okazało, że nie mam racji, ale ja w to nie wierzę – powiedział poseł Paweł Kukiz podczas konferencji prasowej, odnosząc się do flagowego programu „Rodzina 500 plus” autorstwa PiS.

Podczas wspólnej konferencji prasowej lider ruchu Kukiz'15 Paweł Kukiz i poseł Stanisław Tyszka (Kukiz'15) przedstawili założenia dwóch projektów ustaw, które zakładałyby zrównanie kwoty wolnej od podatku dla obywateli i polityków.

– Dziś sytuacja jest taka, że dla zwykłego obywatela kwota wolna od podatku wynosi 3 tys. złotych, a dla posła czy senatora to 30 tys. złotych. Proponujemy, żeby zrównać kwotę wolną od podatku dla obywateli i polityków – powiedział Tyszka.

Poseł zapowiedział, że ruch Kukiz'15 złoży dwa projekty. Pierwszy zakłada obniżenie kwoty od podatku dla posłów i senatorów. Drugi, w przypadku odrzucenia pierwszego projektu, mówi o podwyższeniu tej kwoty dla obywateli do 30 tys. złotych. – Jeśli partiokracja nie zgodzi się na ten projekt, to wtedy zgłosimy drugi, który podwyższy kwotę wolną od podatku do 30 tys. złotych dla wszystkich. Ministrowie tego rządu chwalili się, że są w tej stanie wygospodarować 40 mld złotych, więc pieniądze są – wyjaśnił Tyszka.

Kukiz dodał, że w tym momencie w naszej ojczyźnie są równi i równiejsi. – Obywatele są równi, a politycy – równiejsi – przekonywał. Dodał, że jego ruch zamierza wystawić w Sejmie tablice z projektami ustaw, by posłowie mogli podpisywać się pod projektem, bo ruch nie ma wystarczającej ilości głosów, by „wprowadzić te ustawy pod obrady Sejmu”.

– W partiokracji koalicje to nic innego, jak taktyczne zagarnianie państwa. A Kukiz'15 do końca świata będzie mówić, że wszyscy obywatele są równi, bo politycy mają służyć ludziom, a nie wysysać ostatnią kroplę krwi ze swoich ofiar – stwierdził lider Kukiz'15.

Zdaniem Tyszki natomiast, partie takie jak Platforma Obywatelska czy Prawo i Sprawiedliwość „zabierają nam ogromne subwencje i wydają to na głupawe klipy, imprezy polityczne i strony internetowe”. – Co prawda na tych imprezach nie ma ośmiorniczek, ale równie atrakcyjny towar – dodał Kukiz.  

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze