Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kukiz krytykuje wymiar sprawiedliwości III RP. "Układ zamknięty trwa"

dmc 17:35 14 października 2015
Paweł Kukiz ZRZUT EKRANU Z TVN24.PL
– Wszyscy pamiętamy, ile czasu trwało wprowadzenie kamer na sale sądowe i do tej pory nie wszędzie je wprowadzono. Co to jest do cholery? Sądy kapturowe w Polsce? Jakim prawem? – mówił na konferencji prasowej Paweł Kukiz.

Muzyk ostro krytykował wymiar sprawiedliwości III RP. – W Polsce nie ma sprawiedliwości. Nawet za rządów PiS sądy szczególnie zreformowane nie były – powiedział, dodając, że w naszym kraju trwa układ zamknięty, a jedną z jego ofiar jest Włodzimierz Olewnik, ojciec zamordowanego w 2003 r. Krzysztofa Olewnika.

– W mojej sprawie, która ciągnie się już 15 lat, nic się nie zmieniło – stwierdził obecny na konferencji prasowej Włodzimierz Olewnik. Przedsiębiorca podkreślił, że morderstwo jego syna można było rozwiązać "bardzo prosto", ale mimo to, nic w tej sprawie nie zrobiono. – Były wykazy z telefonów, wiadomo było gdzie przetrzymywano Krzysztofa, ale do tej pory sprawy się nie wyjaśnia – dodał. 

Kukiz mówił, że potrzebne jest uchwalenie ustawy "antysitwowej", która zakazywałaby członkom partii zajmowania kierowniczych stanowisk w spółkach skarbu państwa. – w Polsce praktycznie istnieje bandytyzm w wymiarze sprawiedliwości, w sitwach sędziowskich i prokuratorskich, urzędników państwowych, spółkach skarbu państwa, Polska, to państwo jednej, wielkiej sitwy – stwierdził muzyk. 

Źródło: tvn24.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


OTWARTYM TEKSTEM (ODC. 204) - TOMASZ DUKLANOWSKI ZDRADZA KULISY GRODZKIGATE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze