Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kukiz: 80 procent mediów lokalnych należy do Niemców

dmc 17:02 5 stycznia 2016
Paweł Kukiz, poseł Kukiz'15FLICKR/ PIOTR DRABIK/ CC BY 2.0
Jeżeli planuje się ustawę medialną, w której ma być zawarty zapis o decentralizacji mediów i udziale polskiego kapitału, to taka perspektywa może przerażać ludzi Zachodu, którzy tutaj w Polsce posiadają ogromną większość kapitałową w mediach, a dzięki temu możliwość manipulowania opinią publiczną – powiedział w rozmowie z Interią Paweł Kukiz.

Polityk stwierdził, że "nawet Związek Sowiecki nie uzewnętrzniał tak bardzo chęci wpływania na politykę w Polsce". Nie tak wyobrażałem sobie Unię Europejską, ja sobie UE wyobrażałem jako Europę ojczyzn, gdzie zachowana jest i szanowana jest tożsamość każdego z narodów, jego indywidualizm i pewne cechy. Generalnie wolność Tomku w swoim domku – oświadczył Kukiz.

Były kandydat na prezydenta zaznaczył, że sytuacja, w której "czołowi polscy politycy jadą na skargę do Brukseli", nie jest dobra. Kukiz przypomniał również reakcje głównych mediów po tym, jak Antoni Macierewicz i Anna Fotyga udali się do Stanów Zjednoczonych, by prosić o wsparcie w wyjaśnianiu katastrofy smoleńskiej.

– Nie mówię tego ani z sympatii do pana Macierewicza, ani z sympatii do PiS, ale jako obserwator. Pamiętam, jak media rzuciły się wówczas w kontekście ciemnogrodu i donosicielstwa. A dzisiaj to, co robi pan Petru, jego skargi, nazywa się obroną demokracji – powiedział, dodając, że lider .Nowoczesnej reprezentuje interesy banków i korporacji.

Repolonizacja Polski

Kukiz porównał obecną sytuację w naszym kraju do tego, co działo się z Węgrami po objęciu władzy przez Wiktora Orbana. – Węgrzy bardzo mocno postawili na swoim i zadbali o interes narodowy. Było trochę szumu, było trochę krzyku. Dziś Węgry są w UE, rozwijają się, Orban osiąga swój cel jakim jest upodmiotowienie narodu węgierskiego. My, nazywając rzecz po imieniu, musimy doprowadzić po prostu do repolonizacji Polski – podkreślił w rozmowie z serwisem Interia.pl lider Kukiz'15.

– Repolonizacja Polski oznacza zmniejszenie wpływów międzynarodowych korporacji i banków na to, co dzieje się w Polsce. Stąd taka panika w środowiskach politycznych UE, które są również skonotowane z biznesem. Proszę zauważyć, że 80 procent mediów lokalnych należy do Niemców, czasami wspólnie ze Szwajcarami – dodał Kukiz. 

Źródło: interia.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze