Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kubów: Nie sprawdziły się oczekiwania opozycji, że wizyta prezydenta Francji będzie wielką klapą

AS 9:58 4 lutego 2020
Telewizja Republika
– Prezydent Macron chce powołać zespół ekspercki, by skorzystać z doświadczeń Polski w zakresie uszczelnienia podatku VAT, walki z mafiami podatkowymi w Europie i rajami podatkowymi - mówił w rozmowie z redaktor Dorotą Kanią w Polskim Radiu 24 szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Krzysztof Kubów.

– Była to pierwsza zagraniczna wizyta Emmanuela Macrona po brexicie. Pokazała jak wiele mamy wspólnie do zrobienia w UE np. w sprawie polityki rolnej i cyberbezpieczeństwa. Prezydent Francji potwierdził również zainteresowanie jak najszybszym zorganizowaniem spotkania w ramach Trójkąta Weimerskiego - mówił Krzysztof Kubów. 

– Prezydent Macron chce powołać zespół ekspercki, by skorzystać z doświadczeń Polski w zakresie uszczelnienia podatku VAT, walki z mafiami podatkowymi w Europie i rajami podatkowymi. Warto też wskazać na zainteresowanie strony francuskiej przy budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego w kontekście szybkich kolei TGV. Była również mowa o transformacji energetycznej, by do 2050 roku zbliżyć się do zeroemisyjności. Ze strony prezydenta Francji było wyraźne zrozumienie, że w transformacji będziemy potrzebować wsparcia finansowego i doświadczenia w zakresie OZE oraz polityki jądrowej. Francuzi chcą inwestować w Polsce. Analizujemy w tym zakresie propozycje ze strony USA, Japonii i Francji - dodał.

– Nie sprawdziły się oczekiwania opozycji, że wizyta prezydenta Francji będzie wielką klapą. Były bardzo dobre spotkania Emmanuela Macrona z prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim  - zauważył polityk. 

Źródło: Polskie Radio 24

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - HANNA SHEN, EWA ISZORO - NIE MOŻNA WIERZYĆ CHIŃSKIM DANYM NA TEMAT EPIDEMII
Wczytuję komentarze...
Najnowsze