Kubica dobrze rozpoczął rajd Portugalii

facebook.com/KubicaOfficial

Robert Kubica w dobrym stylu rozpoczął rajd Portugalii. Polak podczas pierwszego odcinka specjalnego zajął czwarte miejsce i udanie powrócił do rywalizacji po długiej przerwie. Ostatnim wyścigiem, w którym wziął Kubica był rajd Meksyku.

Następne odcinki nie okazały się tak dobre w wykonaniu jadącego nowym Fordem Fiesta Krakowiaka. Podczas drugiego OS-a Kubica, ze stratą prawie 19 sekund do najlepszego Sordo, zajął dziewiąte miejsce. Trzeci odcinek to kolejne dziewiąte miejsce i kolejne ponad 10 sekund straty, tym razem do Ostberga.

Następny start okazał się szczególnie nieudany. Polak przebił oponę i jego strata powiększyła się do ponad minuty. Piąty odcinek specjalny został odwołany, ponieważ nieopodal trasy płoną las. Podczas szóstego i siódmego OS-a Kubica plasował się na 10 miejscu i po siedmiu odcinkach zajmuje właśnie 10 pozycję w klasyfikacji generalnej rajdu. Polak do pierwszego Latvali traci 1 minutę i 29 sekund.